Osłony z plexi – gdzie i jak je zamówić?

Lekka, trwała i łatwa w montażu osłona z pleksi w sklepach i punktach usługowych stanowi pierwszą linię obrony przez koronawirusem. Wraz z rozwojem pandemii COVID–19 tego rodzaju osłony do sklepów stały się wręcz obowiązkowym elementem wyposażenia. Sprawdźmy więc, jakie są rodzaje osłon na lady i biurka i skąd je wziąć?

Płyta plexi przeźroczysta – jakie właściwości ma ten materiał?

Zanim sprawdzimy, jakie rodzaje osłon z plexi są najczęściej stosowane, warto napisać kilka słów o właściwościach tego tworzywa sztucznego. Plexi, a dokładniej szkło akrylowe, to przezroczyste tworzywo powstające z PMMA, czyli polimetakrylanu metylu. Jedną z najbardziej charakterystycznych właściwości pleksi jest jej wysoka przezroczystość. W przypadku płyty plexi o grubości 3 mm przezroczystość sięga aż 92%. Tworzywo to jest bardzo łatwe w obróbce, zarówno mechanicznej, jak i termoplastycznej. Do dużych zalet należy również odporność pleksi na działanie promieniowania ultrafioletowego. W praktyce pleksi nie żółknie nawet po długotrwałej ekspozycji na promienie słoneczne. Materiał ten jest w związku z tym stosowany w świetlikach dachowych, czy różnego rodzaju przeszkleniach. Plexi wykorzystywana jest szeroko w różnych sektorach od przemysłu lotniczego, przez budownictwo, branżę reklamową, na przemyśle spożywczym skończywszy. Duży wpływ na popularność tego materiału ma także fakt, że proces recyklingu pleksi jest stosunkowo prosty i tani.

Osłona z plexi na ladę lub biurko

Pandemia koronawirusa, która w ciągu zaledwie kilku miesięcy opanowała cały świat, pokazała, że plexi może mieć jeszcze jedno pożyteczne zastosowanie. Jest to świetny materiał do stworzenia przezroczystej osłony na ladę lub biurko. Dzięki temu możemy wyposażyć sklep w fizyczną, nieprzepuszczalną, ale w pełni przezroczystą barierę pomiędzy klientem a pracownikiem. Osłona z plexi na ladę stanowi barierę nie tylko dla koronowirusa, ale również dla innych drobnoustrojów przenoszonych drogą kropelkową. Zwiększa ona bezpieczeństwo zarówno pracowników danej placówki, jak i odwiedzających ją klientów. Osłona z plexi jest lekka i wytrzymała. Bez trudu możemy ją zamontować samodzielnie. Dzięki zastosowaniu specjalnych kątowników z mocną, dwustronną taśmą klejącą, montaż osłony z plexi na ladę czy biuro odbywa się bez konieczności wiercenia w meblach. W razie potrzeby osłonę z plexi możemy również bez problemu zdemontować. Często wybierane są również osłony z plexi wiszące.

Sporym atutem osłon z plexi jest również to, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Do dezynfekcji i czyszczenia osłon z pleksi możemy wykorzystać uniwersalne środki, które stosujemy do innych powierzchni.

Osłony antywirusowe z plexi – rodzaje

Osłony z plexi, ze względu na ich konstrukcję, możemy podzielić na 3 podstawowe grupy. Po pierwsze są to uniwersalne osłony z plexi na biurko lub ladę. Na stronie https://plasticexpress.pl/ takie osłony dostępne są w wysokości 80 i 100 cm. Dopasować należy oczywiście również szerokość osłony. Do wyboru mamy osłony z plexi o szerokości 60, 80, 100, 120 cm. Niezależnie od szerokości osłony mają 30 cm głębokości. Tego rodzaju osłony wykonane są z 5 mm płyty plexi bezbarwnej.

Drugi rodzaj osłon antywirusowych to osłony wiszące wykonane z jednego arkusza bezbarwnego, cienkiego polistyrenu. Osłona wisząca ma grubość zaledwie 1,9 mm i jest bardzo lekka. Jest to prostokątny arkusz o wysokości 99,5 cm, dostępny w szerokościach: 75, 100, 120, 140 i 160 cm. Każdy arkusz posiada również otwory montażowe wzdłuż górnej krawędzi.

Co jednak zrobić, gdy potrzebujemy niestandardowej osłony z plexi? Możemy wtedy skorzystać z intuicyjnego konfiguratora dostępnego na stronie plasticexpress.pl. Za jego pośrednictwem możemy zamówić dowolne elementy z plexi precyzyjnie docięte na wymiar. W ten prosty sposób możemy własnymi siłami stworzyć osłonę dokładnie dopasowaną do naszego lokalu. Do montażu takiej samodzielnie zaprojektowanej osłony z plexi możemy wykorzystać wspomniane wcześniej kątowniki i taśmę dwustronną. W ten sposób unikniemy wiercenia lub innych nieodwracalnych zmian w wyposażeniu sklepu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button