Obróbka laserowa materiałów

Obróbka laserowa to bardzo precyzyjna technika, za pomocą której można przeprowadzić wiele operacji technologicznych. Obróbce laserowej można poddać różne materiały: począwszy od metali twardych i trudnych do obrobienia diamentów, po materiały kruche, skończywszy na materiałach miękkich. Obróbka laserowa umożliwia utwardzanie materiałów i likwidowanie mikropęknięć.

Cięcie laserem

Cięcie laserem w ofercie firmy ciecielaser.pl to proces rozdzielania termicznego. Wiązka laserowa skupia sporą energię na niewielkim fragmencie materiału. Silnie nagrzewa powierzchnię materiału aż do momentu stopienia lub całkowitego odparowania. Gdy wniknie w materiał w jednym punkcie, mamy do czynienia z właściwym procesem cięcia.

Obróbce laserowej mogą być poddawane wszystkie rodzaje blach. Ale cięcie laserowe to metoda najbardziej efektywna w przypadku blach cienkich: aluminiowych nie grubszych niż 3 mm, nierdzewnych o grubości do 6 mm, w przypadku blach czarnych o grubości 15 mm maksymalnie.

Cięcie laserem to metoda zapewniająca dużą dokładność i stuprocentową powtarzalność, odbywa się bardzo szybko. Ogromną zaletą laserowej obróbki materiałów jest bezkontaktowość. To gwarancja wysokiej czystości miejsca obróbki. Dlatego jest to idealna metoda w przypadku, gdy obrabiane materiały muszą wyróżniać się czystością. Inne usługi związane z laserową obróbką metali to: spawanie laserowe, frezowanie, toczenie, gwintowanie, znakowanie laserowe.

Spawanie laserowe

Spawanie laserowe to najnowocześniejsza metoda spawania charakteryzująca się dużą efektywnością i możliwością łączenia rozmaitych kształtów. Ta metoda znajduje szerokie zastosowanie. To jednocześnie metoda niezawodna dająca wyjątkową jakość.

Frezowanie laserowe

Frezowanie to jeden z często stosowanych sposobów obróbki skrawaniem. Polega na oddzieleniu warstwy materiału za pomocą narzędzia obracającego się na obrabiarce zwanej frezarką. Za pomocą frezowania można obrabiać powierzchnie płaskie, powierzchnie krzywoliniowe, koła zębate, gwinty.

Znakowanie laserowe

Znakowanie laserowe to nowoczesna technologia pozwalająca na oznaczanie różnego rodzaju produktów. Znakowanie laserem odbywa się w sposób niezwykle precyzyjny i estetyczny. Laser umożliwia bezdotykowe znakowanie etykiet, opakowań informacjami takimi, jak kod kreskowy, data przydatności do spożycia, kod produkcji. Urządzenia do znakowania produktów są proste w obsłudze, zapewniają też doskonałą jakość nadruku.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button