Kotły na pellet

W trosce o środowisko i zgodnie z panującymi w UE normami, konieczne jest stosowanie ekologicznych rozwiązań w kwestii ogrzewania domu. Jednym z takich systemów są kotły na pellet, które cieszą się dużym uznaniem na rynku.

Kocioł na pellet — nowoczesny system grzewczy 

Granulat pelletowy to naturalny surowiec opałowy pozyskiwany z resztek drewna. Aby jednak ogrzewanie z wykorzystaniem biomasy było możliwe i skuteczne, niezbędne jest zainstalowanie odpowiedniego kotła.

Proponowany stalowy piec na pellet z serii ECO PELL to funkcjonalne rozwiązanie, które umożliwi prostą oraz w pełni zautomatyzowaną obsługę. Urządzenie osiąga klasę energetyczną A++ oraz posiada nowoczesny palnik pelletowy, który pozwala na samoistne rozpalanie, czyszczenie oraz wygaszanie.

Kocioł na pellet z podajnikiem posiada sterownik z graficznym wyświetlaczem Fuzzy Logic Eco Max 860SimTouch ST4 z funkcją pogodową, a dzięki zastosowaniu dodatkowych modułów rozszerzających, istnieje możliwość zarządzania nawet 4 dodatkowymi obiegami grzewczymi.

Korzyści używania kotłów na biomasę

Wśród zalet korzystania z kotłów na pellet wymienia się:

  • długą żywotność urządzenia dzięki zastosowaniu bezszwowej komory spalania,
  • redukcję wydzielania szkodliwych pyłów i gazów do atmosfery,
  • brak emisji substancji smolnych, które pojawiają się podczas stosowania innych materiałów opałowych,
  • wykorzystanie jako paliwa naturalnego surowca, który podlega biodegradacji,
  • samoczyszczący się z popiołów nowoczesny palnik,
  • zabezpieczenie termiczne, które chroni przed wzrostem temperatury powyżej 95°C,
  • zawór bezpieczeństwa zapewniający utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w kotle,
  • zastosowanie rotacyjnej komory oraz komory nadmuchowej, co umożliwia stosowanie pelletów niższej jakości, np. ze słomy rzepakowej,
  • zachowanie stałej temperatury, zgodnie z wprowadzonymi ustawieniami,
  • innowacyjnie zaprojektowany podajnik, który minimalizuje zużycie biopaliwa.

Kocioł pelletowy — ekologiczna inwestycja 

Przy montażu pieca pelletowego z podajnikiem zaleca się skorzystać z pomocy specjalistów.  Da to pewność prawidłowego ustawienia oraz zainstalowana sprzętu. Jako producent wysokiej jakości ekologicznych kotłów firma Metalteres zapewnia kompleksowy montaż urządzeń przez fabryczny serwis, w którego skład wchodzą wykwalifikowani pracownicy. Usługa dostępna jest na lokalnym rynku, a realizacja jest możliwa w obrębie aż 30 km od siedziby firmy mieszczącej się w Nakle Śląskim.

Termomodernizacja sprzyja korzystnemu zarządzaniu energią i ogrzewaniu domów w zgodzie z ochroną środowiska. Kocioł na pellet zapewnia wysoki komfort użytkowania oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń. Jest to ekologiczna i wydajna inwestycja.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button