Jak wybrać najlepszy materac do spania?

Zdrowy i odpowiednio długi sen to podstawa zdrowego stylu życia. Umożliwia nam nie tylko pozostawanie przytomnym w ciągu dnia, ale pomaga także regulować apetyt oraz masę swojego ciała, umożliwia regenerację mięśni po wysiłku oraz daje czas na odpoczynek dla naszego umysłu. Jeżeli więc chcemy wybrać nowy materac do spania, powinniśmy zdecydować się na taki, który będzie dopasowany do naszej sylwetki i dzięki temu umożliwi nam pełnoprawny relaks.

Dlaczego wybór materaca jest ważny?

Sen to bardzo ważny czas w ciągu doby. W jego trakcie odpoczywa nie tylko nasze ciało, ale również umysł, dzięki czemu po porządnym wyspaniu się czujemy się rześko i lekko. Zaburzenia snu powodują z kolei wiele problemów, nie tylko w kwestii rozkojarzenia w pracy czy szkole, ale również o podłożu zdrowotnym. Jeżeli niedosypiamy lub wręcz spędzamy dzień czy dwa bez nawet chwili przerwy, narażamy się na poważne konsekwencje w przyszłości. Także odpoczynek na niewygodnym materacu nie jest dla nas zdrowy, ponieważ może powodować ucisk na kręgosłup i mięśnie, a także nie umożliwi nam pełnej regeneracji sił.

Jak dobrać stopień twardości materaca

Materace do spania do łóżek posiadają klasy twardości które są dedykowane konkretnym typom sylwetki. Możemy wybierać pomiędzy czterema rodzajami:

  • H1, miękki, dla osób ważących nie więcej niż 60 kg. Również najlepiej sprawdza się dla dzieci;
  • H2, średnio miękki, dla osób w przedziale 50-80 kg, o raczej delikatnej budowie ciała. Jest to klasa wybierana najczęściej przez panie;
  • H3, średnio twardy, dla osób ważących między 80 a 100 kg. Jeżeli ważymy mniej możemy czuć się na nim niekomfortowo;
  • H4, twardy, dla osób w przedziale 100 kg i więcej. Materac tego typu dobrze sprawdzi się na przykład dla postawnego i wysokiego mężczyzny.

O czym pamiętać wybierając materac do spania

Jeżeli dobieramy osobno ramę łóżka i materac, należy pamiętać o dokładnym dobraniu rozmiarów obydwu modeli. Powinniśmy również zadbać o to by sam materac był dość długi jak na nasz wzrost – powinniśmy mieć dość miejsca, by móc swobodnie leżeć z rękami nad głową i wciąż nie wystawać poza obręb łóżka. Nie warto również wybierać przesadnie miękkiego lub twardego materaca – w pierwszym przypadku możemy nie być w stanie zasnąć ze względu na poczucie „zapadnia się”, a w drugim łatwo dorobimy się bolących barków czy szyi oraz poczucia, jakbyśmy leżeli na kawałku skały.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button