Jak działać w przypadku wystąpienia wycieku z instalacji?

Wyciek z instalacji wodnej, kanalizacyjnej czy gazowej, powoduje wiele skutków. Są one raczej nieprzyjemne, np.: ingerencja w konstrukcję budynku, dodatkowy koszt za czynnik, który nie dociera do odbiorcy, zalanie, zawilgocenie, zagrzybienie powierzchni, pleśnie i wiele innych. W przypadku wycieku występującego na sieci zewnętrznej można dodać jeszcze uciążliwości związane z komunikacją na terenie miasta. Jednym słowem – wyciek z instalacji powoduje szereg nieprzyjemnych konsekwencji. Jak można im zapobiec? Przede wszystkim ważny jest czas reakcji.

Czas reakcji

To, jak długo czynnik wyciekał z instalacji, ma ogromny wpływ na późniejsze straty. Im krótszy czas, tym straty powinny być mniejsze. Nie zawsze tak się dzieje, ale bardzo często stwierdzenie to jest prawdziwe. Im krótszy czas od wystąpienia nieszczelności do jej zlokalizowania i naprawy, tym mniej czynnika wypłynie z instalacji i tym mniejsze będzie zalanie, zawilgocenie przestrzeni wokół rurociągu. Tym samym krótszy będzie czas, przez jaki instalacja będzie wyłączona z użytkowania oraz znacznie mniejsze będą niedogodności, z którymi będą borykać się ostateczni odbiorcy czynnika. W przypadku dużych budynków, jakimi są zakłady produkcyjne, czy biurowce, to bardzo istotny czynnik.

Lokalizacja wycieku

Lokalizacja wycieków z instalacji to niełatwe zadanie. Na rynku istnieją firmy, które się w tym specjalizują. Fachowcy, którzy na co dzień zajmują się wykrywaniem miejsc wycieku, posiadają wiedzę techniczną oraz doświadczenie. W tej trudnej pracy wspierani są przez specjalistyczny sprzęt pomiarowy oraz detekcyjny. Dzięki temu są w stanie zlokalizować miejsce wystąpienia nieszczelności na instalacji czy sieci zewnętrznej szybko i z dużą dokładnością. Wykorzystując najnowsze metody wykrywania wycieków z instalacji, mogą oni bardzo dokładnie określić miejsce wystąpienia nieszczelności oraz jej rozmiar. Obecnie technologie wykorzystywane do lokalizowania miejsc przecieku pozwalają na praktycznie bezinwazyjną pracę nawet w zakresie uszczelniania rurociągów. Z tych powodów, aby przyspieszyć czas potrzebny na wykrywanie nieszczelności, warto powierzyć to zadanie specjalistom.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button