Fotelik Maxi Cosi Titan 9-36 – stabilny montaż i wygoda użytkowania

Dobry fotelik samochodowy powinien jednocześnie zapewniać dziecku bezpieczeństwo i komfort podróżowania, rodzicom zaś wygodę użytkowania. Za ochronę młodego pasażera podczas jazdy odpowiadają przede wszystkim systemy bezpieczeństwa, jednak nie byłyby one pomocne, gdyby nie stabilne mocowanie fotelika. Na komfort użytkowania wpływa z kolei nieskomplikowany sposób montowania i łatwość regulowania poszczególnych komponentów. Wszystkimi powyższymi cechami wyróżniają się modele dla starszaków z serii Maxi-Cosi Titan 9-36 kg.

Seria fotelików Maxi-Cosi Titan 9-36 kg

W skład serii Titan od producenta Maxi-Cosi wchodzą modele Titan, Titan Plus oraz Titan Pro.

Należy podkreślić, że każdy powyższy fotelik Maxi-Cosi 9-36 kg montuje się przodem do kierunku jazdy.

Ze względu na fakt, że fotelik Maxi-Cosi wyróżnia się szerokim zakresem wagowym i ma za zadanie służyć dziecku oraz rodzicom przez około 11 lat, warto, aby był łatwy w montażu i wygodny w obsłudze. To właśnie dlatego każdy model z serii Maxi-Cosi Titan posiada dualny sposób montażu, intuicyjne mechanizmy regulacji poszczególnych komponentów i wiele innych udogodnień.

Foteliki Maxi-Cosi Titan – montaż

Wszystkie modele Maxi-Cosi Titan zostały wyposażone zarówno w nowoczesny system ISOFIX, jak i Top Tether, czyli dodatkowy punkt stabilizujący w postaci specjalnego pasa zakończonego karabińczykiem znajdującego się w górnej części oparcia fotelika.

W związku z tym każdy fotelik Maxi-Cosi Titan można montować zarówno na bazie ISOFIX, jak i za pomocą pasów bezpieczeństwa. W miarę możliwości zalecamy jednak pierwszy sposób montażu, gdyż jest on pewniejszy i bezpieczniejszy, umożliwia również wykorzystanie górnego pasa stabilizującego. Ponadto montuje się go „na klik”, co oznacza, że jest intuicyjny i wyjątkowo szybki, a o jego prawidłowym zainstalowaniu informują kontrolki.

Maxi-Cosi Titan – wygoda użytkowania

Na wygodę użytkowania fotelików dla starszaków od producenta Maxi-Cosi wpływa również technologia GrowSafe, czyli prosta i szybka regulacja zagłówka wraz z szelkami bezpieczeństwa w płaszczyźnie góra-dół oraz wygodna regulacja kąta nachylenia oparcia. Ponadto, w ten nieskomplikowany sposób każdy fotelik Maxi-Cosi Titan daje się dostosowywać do rosnącego dziecka i jego zmieniającej się sylwetki.

W celu ułatwienia posadzenia małego pasażera w foteliku, modele Maxi-Cosi Titan Plus i Titan Pro zostały wyposażone w dwa zaczepy pasów, znajdujące się po obu stronach fotelika. Sprawiają one, że szelki uprzęży są odchylone na boki w czasie usadzania dziecka w foteliku i wyjmowania go z niego.

Mówiąc o komforcie użytkowania fotelików 9-36 kg z serii Maxi-Cosi Titan nie można też zapominać o zdejmowanej tapicerce, stworzonej z materiałów umożliwiających pranie jej w pralce.

Fotelik Maxi-Cosi 9-36 kg – komfort dziecka

Na wygodę użytkowania fotelika przez dziecko wpływa siedzisko z miękką, watowaną wkładką wypełniającą, która dodatkowo amortyzuje mniejsze dzieci w strefie siedziska oraz przyjemne w dotyku ochraniacze na ramiona. Ponadto regulowane komponenty umożliwią znalezienie idealnej pozycji do siedzenia bez względu na etap życia dziecka.

Maxi-Cosi Titan Plus i Titan Pro – co wyróżnia modele?

Poza funkcjami, które posiada wersja standardowa, fotelik dla dziecka Maxi-Cosi Titan Plus został wyposażony w system ClimaFlow, zapewniający utrzymanie odpowiedniej temperatury bez względu na porę roku. Maxi-Cosi Titan Pro wzbogacono natomiast o innowacyjny system ochrony bocznej G-Cell, technologię AirProtect, która – dzięki zmodyfikowanej konstrukcji zagłówka – chroni ramiona, szyję i główkę dziecka, a także o wygodny uchwyt na dziecięcą butelkę z napojem lub na gadżety i akcesoria dziecka.

Modele Maxi-Cosi Titan to foteliki samochodowe z kategorii wagowej 9-36 kg, co oznacza, że przez około 11 lat muszą dbać o bezpieczeństwo i wygodę dziecka. Ważne jednak, aby przy okazji były proste i intuicyjne w użytkowaniu przez rodziców. Foteliki z serii Titan od producenta Maxi-Cosi zapewniają to wszystko, dzięki zastosowaniu w nich odpowiednich funkcji oraz innowacyjnych rozwiązań.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button