Transport mebli podczas przeprowadzki. Czego potrzebujesz?

Umeblowanie w domu czy biurze to przedmioty, które mają swoje rozmiary i wagę. Na pewno nie da się ich ot tak po prostu zapakować i przewieźć w inne miejsce – stąd wskazane jest, aby wykonać to zadanie w odpowiedni sposób. Konieczne będą pojazdy przystosowane do przewożenia takich dóbr, a więc auta półciężarowe lub ciężarowe. W przypadku mniejszych mebli mogą to być furgonetki. Oczywiście pomijamy naprawdę drobne elementy wyposażenia, które da się bez większych komplikacji przewieźć nawet w standardowym samochodzie osobowym.

Jest pojazd, więc co dalej?

Skoro mamy już do dyspozycji odpowiednie auto, teraz należy sięgnąć po akcesoria, które pomogą w organizacji transportu w sposób bezpieczny dla samych mebli. Trzeba jeszcze nadmienić, że z uwagi na ciężar i gabaryty proste wyniesienie niektórych typów mebli z pomieszczeń może być trudniejsze. Wtedy można pokusić się o ich sprowadzenie ich na dół za pomocą dźwigu – takie rozwiązanie sprawdza się na przykład w odniesieniu do stołów bilardowych, które są jednymi z najcięższych mebli. Wówczas wykorzystuje się zawiesia, do których podczepia się gabaryt, a dźwig bezpiecznie sprowadza go na dół. Kolejny krok to zabezpieczenie umeblowania na czas jazdy.

Z jakich rozwiązań korzystają profesjonaliści?

Na rynku działają firmy wyspecjalizowane w przeprowadzkach oraz przewozach ciężkich przedmiotów. Można skorzystać z ich usług, co pozwala zaoszczędzić czas i nerwy, aczkolwiek wiąże się z dodatkowymi kosztami. Inną opcją jest wzorowanie się na fachowcach i wykorzystanie tych akcesoriów, które pomagają im w działaniach. Przykład stanowią pasy transportowe – niedrogie, łatwo dostępne, za pomocą których da się efektywnie zabezpieczyć niemal dowolny gabaryt przed uszkodzeniem w trakcie transportowania. Pasy utrzymują meble w jednej pozycji w ładowni, co zapobiega ich przesuwaniu się pod wpływam zakrętów lub hamowania. To nie tylko zabezpieczenie przed szkodami, ale też utrzymanie stabilnego toru jazdy samochodu.

Gdzie się zaopatrywać w takie rozwiązania?

Korzystanie z pasów transportowych oraz zawiesi to dziś standard w szeroko rozumianym świecie logistyki i przewozów, szczególnie gdy w grę wchodzą przedmioty o sporej wadze i rozmiarach. Fachowcy korzystają ze sprzętu wysokiej klasy i jeśli chcemy iść w ich ślad, warto korzystać z oferty sprawdzonych sklepów. Jednym z czołowych dystrybutorów w tym zakresie na polskim rynku jest hurtownia internetowa Muntech24.pl. – Mamy w swoich zasobach zarówno zawiesia pasowe i wężowe, jak też pasy transportowe w rożnych wariantach – mówi pan Szymon, specjalista ds. asortymentu. – Ceny są naprawdę korzystne, a produkty posiadają niezbędne certyfikaty i aprobaty techniczne. To gwarancja bezpieczeństwa i skuteczności – dodaje. Oznacza to, że solidne akcesoria logistyczne w sam raz do przeprowadzek można kupić tanio bez wychodzenia z domu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button