Deratyzacja w Kielcach – kto jest zobowiązany do jej przeprowadzenia?

Szczury i myszy to szkodniki, które kiedy tylko zostaną dostrzeżone, należy natychmiast zlikwidować. W niektórych przypadkach wskazana jest też profilaktyczna deratyzacja. Kielce są miastem, w którym znajdziesz wykwalifikowanych fachowców, oferujących taką usługę. Kto może, kto powinien, a kto i kiedy musi ich wezwać?

Jak wygląda deratyzacja?

Zastanawiasz się, czym jest deratyzacja szczurów i myszy? Tak naprawdę jest to po prostu zwalczanie szczurów i myszy różnymi dostępnymi metodami. Warto podkreślić, że chodzi tutaj właśnie o gryzonie. Tym samym nie istnieje coś takiego, jak deratyzacja pluskwy czy karalucha.

Wyjaśnienie tej kwestii jest istotne ze względu na częste mylenie deratyzacji z dezynsekcją – czyli zwalczaniem insektów. Oba zabiegi wykonują wyspecjalizowane w tym firmy. Deratyzacja w Kielcach to usługa świadczona przez Patron Pest – specjalistów w obszarze zwalczania gryzoni, a także insektów.

Czy to deratyzacja szczurów, czy myszy, procedura przebiega zwykle dość podobnie. Przeważnie stosuje się jednocześnie metody chemiczne i mechaniczne. Innymi słowy, wraz z tackami zawierającymi trutkę, rozkłada się również pułapki na szczury. Specjaliści przekonują, że przeprowadzana w ten sposób deratyzacja w Kielcach daje najlepsze wyniki.

Obowiązkowa deratyzacja w Kielcach a zarządcy budynków i ich odpowiedzialność

Nie ma wątpliwości, że dostrzeżenie gryzoni powinno skutkować natychmiastowym wezwaniem specjalistów. Okazuje się, że w niektórych przypadkach jest to nawet obowiązek prawny. Otóż każdy zarządca budynku, w którym mieszkają lub regularnie przebywają ludzie, musi przestrzegać zasad higieniczno-sanitarnych. Obecność w budynku gryzoni to poważne naruszenie tych zasad.

Zarządcy budynków muszą rzecz jasna bezwzględnie zlecić deratyzację szczurów czy myszy, kiedy zauważą występowanie szkodników. Jednak to nie wszystko. W tych przypadkach konieczna jest też profilaktyczna deratyzacja. Zarządca powinien wezwać specjalistów, aby rozłożyli stacje deratyzacyjne, zawierające trutkę na gryzonie.

Kiedy mówimy o zarządcach budynków, mamy na myśli zarówno spółdzielnie mieszkaniowe, jak i pracodawców. Dotyczy to w takim samym stopniu firm przemysłowych, jak i tych, które posiadają jedynie własne biura.

Rejestr deratyzacji w gospodarstwie rolnym, czyli obowiązki rolników

Należy podkreślić, że obowiązkowa deratyzacja w Kielcach dotyczy nie tylko zarządców budynków, ale również rolników. Co więcej, muszą oni prowadzić rejestr deratyzacji w gospodarstwie rolnym. Jest to dokument, uzupełniany przez firmę deratyzacyjną, zawierający informację o przebiegu procedury.

Regularne zabiegi deratyzacyjne mają na celu zapobiec pojawieniu się gryzoni. W przypadku gospodarstwa rolnego ma to szczególnie duże znaczenie. Szczury i myszy, przenoszące groźne bakterie i wirusy, stanowią bowiem poważne zagrożenie dla roślin i zwierząt.

Jak wskazaliśmy, niektórzy są zobowiązani do wykonywania deratyzacji regularnie. Jednak warto polecić to również tym osobom, na których nie spoczywa obowiązek prawny, ponieważ gryzonie stanowią duże zagrożenie — także epidemiologiczne.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button