Bezpieczne zawory gazowe

Szukając zaworów gazowych stawiamy przede wszystkim na ich długowieczność i bezpieczeństwo. Zwracając uwagę na obie te rzeczy warto przyjrzeć się przede wszystkim firmom o wieloletnim doświadczeniu, poszukującym ciągle nowych rozwiązań i dającym na swoje produkty wieloletnie gwarancje, które mogą nas przekonać o tym, że producent jest pewny jakości swoich produktów.

Szukając odpowiednich dla siebie zaworów warto postawić na polską firmę, ponieważ dzięki temu będziemy mogli liczyć na szybsze serwisowanie oraz na firmę, która stawia na ekologię i ma jasny plan rozwoju i zarządzania swoimi zasobami.

Jakie zawory gazowe wybrać?

Zawory gazowe to niewielki, ale niezwykle ważny element instalacji gazowej. Jego szczelność oraz długa i efektywna praca mają wpływ nie tylko na nasze (i sąsiadów) bezpieczeństwo, ale też na częstotliwość robienia remontów, ponieważ wszystko, co robimy z instalacją gazową wymaga odcięcia gazu, a później jego ponownego podania. Zawory gazowe są różne i żeby dobrze je dobrać musimy najpierw zorientować się, czy potrzebne są nam zawory wkrętno-wkrętne czy nakrętno-wkrętne oraz jakiego rodzaju gwint będzie nam potrzebny – wewnętrzny czy zewnętrzny. Najlepiej sprawdzają się zawory pełnoprzepływowe z mosiądzu mające wysoką klasę temperaturową i ciśnieniową. Zawory kulowe muszą być najwyższej jakości, a zapewnienie o niej daje nam 15letnia gwarancja, jaką oferuje producent. Jeżeli dodamy do tego łatwy montaż zaworów i filtrów do gazu będziemy mieli pewność, że trafiliśmy na produkt, którego szukamy. Warto również sprawdzić, z czego wykonana jest dźwignia zaworu. Żeby można nią było bezpiecznie operować przez lata, musi być ocynkowana, żeby była odporna na rdzę i korozję.

Specyfikacja zaworów

Zawór musi spełniać wszystkie normy europejskie i międzynarodowe – nie dlatego, że tak stanowi prawo, ale dlatego, że od jego szczelności zależy nasze zdrowie i życie. Tylko atestowany sprzęt pozwoli nam czuć się bezpiecznie w naszym domu, mieszkaniu czy zakładzie pracy. Trzeba też zwrócić uwagę na to, żeby wykorzystywane przy zaworze gwinty przyłączeniowe były znormalizowane z obu stron, dlatego wybierając je spójrzmy, czy posiadają Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych. Najlepsze zawory będą też miały szeroki zakres temperatur, w których gwarantują bezpieczną pracę. Powinien on wynosić od -20 do 60 stopni Celsjusza.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Musimy pamiętać, że każda ingerencja w instalację gazową musi zostać skonsultowana z firmą dostarczającą nam gaz i że musi on zostać odcięty na czas remontu, a prace powinny zostać zakończone potwierdzeniem odbioru zakładu gazowniczego. Instalacja musi być w stu procentach zgodna z projektem i zakończona próbą szczelności na każdym odcinku instalacji. Wykonanie wszystkich czynności zgodnie ze sztuką gazowniczą zapewni nam, naszym pracownikom czy klientom bezpieczeństwo, a wybór odpowiednich zaworów czy filtrów skośnych sprawi, że zawór w nienaruszonym stanie będzie spełniał swoje zadanie przez lata.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button