Jak mądrze kupić nieruchomość w Warszawie?

Warszawa to stolica naszego kraju i miasto, które zyskało sobie niezwykle prestiżowy charakter wśród wielu inwestorów. Okazuje się, że z dnia na dzień w Warszawie przybywa nowych projektów, a także nieruchomości, które zostały przekazane na ręce deweloperów. Ze względy na atrakcyjność naszej stolicy, stale wzrasta zainteresowanie mieszkaniami na sprzedaż. Co ciekawe, mieszkania na sprzedaż Warszawa są łakomym kąskiem nie tylko dla inwestorów, ale także dla zwykłych obywateli, którzy chcą się do miasta przeprowadzić. Warto więc wiedzieć, jak kupować mieszkania w Warszawie, na korzystnych warunkach.

Mieszkanie prywatne, czy nieruchomość inwestycyjna?

Zanim zaczniemy przeglądać mieszkania na sprzedaż w Warszawie, zastanówmy się jaki jest cel naszej inwestycji. Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie:

  • czy kupujemy nieruchomość na własny użytek?
  • czy kupujemy nieruchomość pod realizację innego projektu lub inwestycji?

Dlaczego ma to takie znaczenie? Przede wszystkim przy kupnie nieruchomości inwestycyjnej konieczne będzie uwzględnienie zupełnie innych parametrów, niż przy zakupie nieruchomości na cele prywatne. Mieszkanie inwestycyjne musi dawać o wiele więcej możliwości, a także musi posiadać znacznie inne standardy. Mieszkania na sprzedaż Warszawa o charakterze inwestycyjnym powinny być wybierane pod przyszły projekt, a dopiero później pod potrzeby inwestora. Z kolei podczas kupna nieruchomości na własny użytek, możemy śmiało jako priorytet uznać własne potrzeby. Wówczas możemy przeglądać oferty nieruchomości pod kątem lokalizacji, bliskości węzłów komunikacyjnych, metrażu, czy nawet i standardu wykończenia.

Mieszkanie od dewelopera, czy osoby prywatnej?

Mieszkania na sprzedaż Warszawa można podzielić na dwie kategorie. Pierwszą z nich stanowią oferty od osób prywatnych, które można znaleźć na popularnych portalach ogłoszeniowych. Druga kategorie stanowią nieruchomości oferowane przez profesjonalnych deweloperów jak np. forestclub.com. Tam można znaleźć najbardziej atrakcyjne nieruchomości o unormowanym i jasnym stanie prawny. Warto pamiętać, że w momencie, kiedy decydujemy się na zakup nieruchomości od osoby prywatnej, podejmujemy jednocześnie dość duże ryzyko. Dlaczego? W przypadku zakupu mieszkania z rynku wtórnego, tak naprawdę musimy poświęcić czas na sprawdzenie i jednocześnie załatwienie wielu formalności. Przejrzenie ksiąg wieczystych i negocjacje, a także przegląd techniczny mieszkania może znacznie opóźnić sfinalizowanie inwestycji. W przypadku skorzystania z usług dewelopera, inwestor nie będzie musiał przejmować się takimi kwestiami. Dostaje bowiem nieruchomość o jasnym stanie prawnym oraz pozbawioną defektów. Wówczas można powiedzieć, że nie kupuje on przysłowiowego kota w worku.

Porównanie ofert na warszawskim rynku nieruchomości

Mieszkania na sprzedaż Warszawa to zbiór wyjątkowo różnorodnych ofert. Dla inwestora jednak najważniejsza powinna być cena. Nie chodzi tu o uzyskanie jak najniższego kosztu za metr kwadratowy. Ważne jest przede wszystkim to, by nie przepłacać. Wobec tego zanim inwestor zdecyduje się na konkretną ofertę od dewelopera czy też osoby prywatnej, warto podrównać ceny, jakie panują na warszawskim rynku nieruchomości. Dzięki temu kupiec zorientuje się, czy cena danego mieszkania nie została przypadkiem zbyt mocno zawyżona. Warto uwzględnić przedział cenowy za metr kwadratowy charakterystyczny dla danej dzielnicy Warszawy. W ten sposób będzie można ławo zweryfikować daną ofertę nieruchomości i określić jej opłacalność.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button