Czy domek holenderski można ubezpieczyć?

Ubezpieczenie nieruchomości zapewnia większy komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa w razie nieszczęśliwych wydarzeń. Jednak wiele osób zastanawia się, czy można również wykupić polisę na domek holenderski. Dowiedz się, czy jego ubezpieczenie jest możliwe i gdzie je znaleźć.

Domek holenderski – czym się odróżnia od zwykłego?

Domek holenderski to niewielka konstrukcja ruchoma na kołach, która nie ma fundamentów. Przez to możliwe jest przewożenie jej na inne działki. Zazwyczaj pełni funkcję budynku wakacyjnego, choć można znaleźć modele ocieplone o zastosowaniu całorocznym.

Powierzchnia domku holenderskiego  zwykle nie przekracza 50 m2. Ze względu na wartość takiego budynku i brak możliwości doglądania go na co dzień wielu właścicieli zastanawia się, czy istnieje możliwość wykupienia polisy ubezpieczeniowej.

Jak ubezpieczyć domek holenderski?

Ubezpieczenie domku holenderskiego różni się od tego wykupywanego dla standardowych nieruchomości. Wynika to z samej specyfiki tej mobilnej konstrukcji. Nie jest ona związana na stałe z gruntem. Jest jednak dobra wiadomość. Można „podpiąć” domek holenderski pod polisę na dom czy mieszkanie – jako mienie ruchome.

Warto oczywiście pamiętać, że nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe pozwala na rozszerzenie umowy o budynki mobilne. Wiele firm postrzega je jako obiekty obarczone dużym ryzykiem. Zatem nawet jeśli w OWU znajduje się zapis o budynkach letniskowych, należy dopytać czy domek holenderski również może znaleźć się pod taką ochroną.

Jeśli tak, w kolejnym kroku należy zwrócić uwagę na zakres ochrony. Ubezpieczenie mobilnego obiektu może obejmować elementy konstrukcyjne i urządzenia zamontowane na stałe. Niektóre TU oferują także polisy obejmujące mienie znajdujące się wewnątrz domku holenderskiego.

W zależności od produktu, możliwe jest zabezpieczenie finansowe tego obiektu na wypadek zdarzeń takich jak:

  • pożar,
  • wybuch,
  • powódź,
  • upadek drzewa,
  • szkody powstałe na skutek działania służb ratowniczych,
  • kradzież z włamaniem,
  • wandalizm,
  • stłuczenie elementów szklanych,
  • uderzenie pojazdu mechanicznego lub upadek statku powietrznego.

Co do zasady – im więcej ryzyk znajduje się w zakresie ochrony polisy, tym wyższy jej koszt. Dlatego przed rozszerzeniem umowy ubezpieczeniowej należy przeanalizować prawdopodobieństwo wystąpienia poszczególnych zdarzeń i wybrać tylko potrzebne elementy.

Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie na domek holenderski?

Wiele osób zastanawia się, gdzie znaleźć dobre i niedrogie ubezpieczenie na domek holenderski. Niektórzy decydują się na samodzielne poszukiwanie ofert w TU. Jednak taki proces zajmuje dużo czasu.

Znacznie łatwiejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z internetowych porównywarek, takich jak ta na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/kalkulator. Zrobisz to o dogodnej dla Ciebie porze – również w weekend czy wieczorem. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań w formularzu na temat typu nieruchomości, jej powierzchni czy lokatorów. To pozwoli uzyskać zestawienie z najbardziej dopasowanymi propozycjami ubezpieczeniowymi. Wyboru nie musisz dokonywać od razu. Informacje na temat dostępnych polis zostaną również przesłane na podany przez Ciebie adres e-mail.

 

Artykuł sponsorowany.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button