Co to jest czek GIRO? Co warto o nim wiedzieć?

Potrzebujesz pożyczki, ale nie posiadasz konta bankowego? Z pomocą przychodzi czek GIRO, dzięki któremu pieniądze możesz odebrać samodzielnie w placówce pocztowej. Na czym polega to rozwiązanie i kto może na tym skorzystać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Czek GIRO – co to takiego?  

Czek GIRO to określenie pełnomocnictwa (np. w postaci kodu), które umożliwia odbiór pożyczki w formie gotówki w placówce pocztowej. To nic innego jak forma potwierdzenia, która uprawnia Cię do wypłaty pieniędzy.

Z pożyczki GIRO możesz skorzystać w sytuacji, gdy nie posiadasz własnego konta w banku. Rozwiązanie jest równie szybkie co pożyczka online. Pieniądze możesz podjąć od razu, od momentu otrzymania potwierdzenia w postaci czeku.

Czek GIRO – tradycyjny lub elektroniczny

Sam czek GIRO dostępny jest w dwóch wersjach – papierowej lub elektronicznej.

Druk w wersji papierowej powinien zawierać podstawowe informacje:

 •       nazwę i numer firmy pożyczkowej
 •       kwotę do wypłaty
 •       dane osobowe pożyczkobiorcy (numer i serię dowodu osobistego, adres)
 •       kod transakcji
 •       numer autoryzacji.

Poza tym czek GIRO dostępny jest także w wersji elektronicznej. W tym przypadku informacje niezbędne do wypłaty pieniędzy otrzymasz SMS-em lub w wiadomości e-mail. Pieniądze otrzymasz na podstawie otrzymanego w wiadomości kodu transakcyjnego, który należy przekazać pracownikowi wybranej placówki.

Jak skorzystać z czeku GIRO?

Sposób uzyskania czeku GIRO nie różni się znacząco od popularnych pożyczek online. Proces rozpoczyna się od złożenia wniosku na stronie wybranego pożyczkodawcy lub podczas rozmowy telefonicznej. Na początku określasz wysokość pożyczki oraz okres spłaty. Wysokość otrzymanej pożyczki zależy od Twoich aktualnych potrzeb i zdolności kredytowej. Korzystając z kalkulatora kredytowego, możesz szybko i wygodnie dopasować warunki pożyczki.

Przed złożeniem wniosku upewnij się jednak, że wybrana firma oferuje ten model wypłaty środków.

Na etapie składania wniosku online masz możliwość określenia formy wypłaty – jedną z nich jest właśnie czek GIRO.

Jak wypłacić pieniądze na poczcie?

By odebrać pieniądze, udaj się do wybranej placówki Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. Następnie podaj kod, który otrzymałeś od danego pożyczkodawcy. Odebranie pieniędzy będzie wymagało potwierdzenia Twojej tożsamości – pamiętaj, by zabrać ze sobą dowód osobisty.

Podczas odbierania gotówki w placówce konieczne może się okazać opłacenie kosztów transakcji. Niektóre instytucje pokrywają je samodzielnie, inne z kolei przenoszą ten koszt na pożyczkobiorcę. W przypadku czeku GIRO będzie to kwota w wysokości ok. 13 zł. Warto sprawdzić szczegóły oferty przed wyborem konkretnego zobowiązania.

Kiedy odebrać pieniądze? Zrób to jak najszybciej

Czek GIRO możesz zrealizować od razu, gdy otrzymasz papierowe lub elektroniczne potwierdzenie. Pamiętaj, że dokument ma swój termin ważności – trwa on zwykle od 5 do 7 dni.

Przed wizytą na poczcie sprawdź także, w jakich godzinach odbywają się wypłaty w wybranym oddziale.

Czek GIRO – poznaj jego zalety

Skorzystanie z czeku GIRO będzie korzystne kiedy:

 •       nie posiadasz konta w banku, a mimo to chcesz uzyskać pożyczkę
 •       nie masz środków na koncie, aby wykonać przelew weryfikacyjny przy pożyczce online
 •       nie chcesz, by aktywność była widoczna na Twoim koncie bankowym
 •       posiadasz rachunek wspólny (np. ze współmałżonkiem). Nie wszystkie firmy pożyczkowe akceptują przelewy weryfikacyjne z takich kont.

Kto może skorzystać z czeku GIRO?

Czek GIRO to jedynie forma wypłacenia pożyczki, a nie osobny produkt finansowy. Dlatego warunki jego uzyskania będą takie same jak w przypadku standardowej pożyczki online.

Skorzystać z pożyczki mogą osoby, które:

 •       ukończyły 18 lat
 •       mają polskie obywatelstwo
 •       posiadają dostęp do internetu (niezbędny na etapie składania wniosku)
 •       mają ważny dowód osobisty
 •       posiadają numer telefonu zarejestrowany w sieci działającej na terenie Polski
 •       posiadają własny adres e-mail.

Także proces weryfikacji wniosku dla czeku GIRO przebiega tak samo, jak w przypadku pożyczki online. Po otrzymaniu formularza pożyczkodawca sprawdza historię kredytową oraz dane osobowe klienta. Na koniec otrzymasz informację zwrotną o pozytywnym lub negatywnym rozpatrzeniu Twojego wniosku.

Artykuł powstał na zlecenie wonga.pl

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button