Zobacz, w jakim stylu urządzić mieszkanie, by było nowoczesne!

Aranżacja wnętrz, choć wydaje się niekiedy, że stanowi jedynie walor estetyczny, w rzeczywistości pełni także drugą, równie ważną rolę. Urządzenie mieszkania wpływa bezpośrednio na komfort, a to wszystko dzięki zastosowaniu funkcjonalnych, dostosowanych do stylu życia rozwiązań. Z tego powodu, planując wystrój wnętrz należy wziąć pod uwagę dwa czynniki – stylistykę oraz wygodę. Z roku na rok, architekci wnętrz proponują coraz bardziej nowoczesne sposoby, aby spełnić wymagania klientów. Tworzą zjawiskowe i modne mieszkania, które będą służyć im długie lata. Projektowanie wnętrz w Warszawie musi być w pełni dostosowane do aktualnie panujących trendów, które nieustannie ewoluują. Z uwagi na mnogość dostępnych stylów wykończenia wnętrz, otrzymujemy szeroką gamę możliwości, jednak z drugiej strony coraz trudniej jest podjąć jednoznaczna decyzję, który wybrać. Nic dziwnego, że towarzyszą nam takie obawy, ponieważ w końcu planujemy mieszkać w takich warunkach długie lata. Co więcej, sama kolorystyka gra tutaj niewiarygodnie ważną rolę, ponieważ zaważy nad naszym komfortem i samopoczuciem. Warto o tym pomyśleć odpowiednio wcześniej i postawić na taki wystrój wnętrz warszawa, który w stu procentach zaspokoi nasze wymagania i preferencje.

Styl nowojorski

Styl nowojorski to pierwszy z najpowszechniejszych stylów, na który decydują się osoby stojące przed dylematem jak urządzić własne mieszkanie. Z pewnością nie powinno to nikogo zaskoczyć, ponieważ zachwyca on prostymi kształtami, szlachetnymi tkaninami czy wysoką jakością wszelkich dodatków. Tutaj liczy się dbałość o każdy, najmniejszy szczegół. Kolorystyka jest stonowana, jednak nie może być bez wyrazu i charakteru. Stosuje się tu często zasadę 70:20:10, która mówi o tym, że 70% procent to kolor bazowy, 20% uzupełniający, a 10% – kontrastujący. Decydując się na podstawową barwę, warto wybrać beż, szarość czy też écru. Nowojorski wystrój wnętrz warszawa sięga także po pastelowe kolory różu czy żółci. W barwie kontrastującej, w której mogą być  poduszki, wazony czy inne akcesoria, warto postawić na intensywny odcień, m.in. fioletu, zieleni czy czerwieni. Pamiętajmy, aby wszystko było wykonane z solidnych i jakościowych materiałów.

Styl skandynawski

O stylu skandynawskim z pewnością słyszała już większość z nas. Stał się on jednym z najchętniej wybieranych, a to z uwagi na fakt, że cechuje go prostota i oszczędność w formie. Z drugiej strony, wcale nie oznacza to, że nie jest przytulny i komfortowy, ponieważ jest wręcz przeciwnie. Z roku na rok rozwiązania stosowane w tym stylu są udoskonalane i unowocześniane, tak aby dopasować się do nieustannie zmieniających się trendów. Dzięki temu, jego popularność nie słabnie i nieprzerwanie króluje wśród najczęściej wybieranych wystrojów wnętrz. Biel jest kolorem bazowym, który uzupełniany jest z reguły beżem, szarością czy czernią. Oprócz tego, z pewnością zaobserwowaliście, że dodawany jest także jeden mocniejszy, bardziej intensywny kolor. Zdecydowanie wyróżnia się w stonowanych barwach tworząc modny kontrast. Takie wnętrza przypadają nam do gustu, ponieważ nawet w szare, deszczowe dni w mieszaniu jest jasno i przejrzyście. Ponadto, elementy wykonane z drewna, dodatki z bawełny czy lnu sprawiają, że wnętrza są przytulne i ciepłe.

Styl industrialny

Kolejnym z najbardziej rozchwytywanych stylów, który nie ustępuje swojego miejsca w najwyższych pozycjach rankingu, jest styl industrialny. Jeżeli nic nie mówi Wam ta nazwa, z pewnością kojarzycie go pod pojęciem stylu loftowego. Taki wystrój wnętrz warszawa skupia się na bielach, szarości i czerni. Dodatkowo wplatany jest także kolor czerwonej cegły, który zazwyczaj pojawia się na jednej ze ścian czy wyspie kuchennej. Klimat całego wnętrza jest surowy i, jak sama nazwa mówi, industrialny. W trakcie urządzania, warto postawić na lampy niczym te z fabryk, lekko starte meble czy dodatki w wyrazistym kolorze. Co więcej, styl ten idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które chcą mieć modny wystrój, a jednocześnie nie chcą przepłacać. Wiele elementów i mebli można wykonać samodzielnie, np. zamiast stelaża pod materac wykorzystać drewniane palety.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button