Jak urządzić mały salon?

Mówi się, że sercem każdego domu jest kuchnia. Warto jednak podkreślić, że to w aranżację salonu wkładamy często najwięcej wysiłku. To właśnie tutaj przyjmujemy gości i organizujemy spotkania w gronie rodzinnym. Chcemy, aby pokój dzienny wyróżniał się stylowym designem, ale jednocześnie pozostawał funkcjonalny. Mały metraż pomieszczenia może stanowić wyzwanie. Naszym zdaniem, właściwie dopasowana aranżacja sprawi, że nawet najmniejsze wnętrza będą jawić się jako przestrzenne i dobrze zorganizowane. Tajniki urządzania małego salonu przedstawiliśmy w tekście poniżej, zachęcamy do ich zgłębienia.

Włącz nieszablonowe myślenie

Aranżując mały salon, porzuć myślenie konwencjonalne, na rzecz twórczego i nieszablonowego. Niewielkie wnętrza wymagają od nas nieco więcej kreatywności, która będzie dodatkowo skutkować niepowtarzalnym, stylowym efektem. Na typowe wyposażenie salonu składa się najczęściej sofa, stolik kawowy i liczne regały. Zastąpienie dużego siedziska dwoma fotelami to nasza propozycja na nowoczesny pokój dzienny. Rezygnując z tak okazałego mebla, nie tylko zyskasz dodatkową przestrzeń, ale będziesz w stanie dostrzec inne możliwości kompozycyjne. Wykorzystując ponadczasowe fotele uszaki w miejsce klasycznego narożnika sprawisz, że wnętrze będzie wyglądać na bardziej przestrzenne. Jest to prosty zabieg wizualny, w ramach którego warto stawiać na kilka mniejszych elementów.

Zaplanuj centrum salonu

Wiesz już, że kreowanie wnętrza niewielkiego salonu wymaga nieszablonowego podejścia. Przejdźmy zatem do pierwszego etapu związanego z realnym działaniem. Jest nim zaplanowanie położenia poszczególnych mebli. Rozmieszczenie wszystkich elementów wyposażenia musi być dokładnie przemyślane. Tylko dzięki temu zyskamy pewność, że uda się zagwarantować miejsce dla wszystkich pożądanych sprzętów. Zacznij od wyznaczenia centrum, w którym polecamy ustawienie wspomnianych foteli oraz niewielkiej ławy bądź stolika kawowego. W proponowanym przypadku rekomendujemy oparcie kompozycji na bazie trójkąta równoramiennego, którego podstawę najlepiej zaplanować tuż obok ściany. Warto podkreślić, że środek salonu wcale nie musi znajdować się w miejscu, w którym dochodzi do przecięcia przekątnych. Umownym centrum jest dowolny punkt, wokół którego będzie budowana cała aranżacja. Śmiało wypróbuj różne scenariusze i znajdź układ, który najbardziej Ci odpowiada.

Jak urządzić mały salon? 2
Pomysł na aranżacje małego salonu z YourHomeStory

Wielofunkcyjne wyposażenie salonu

Wybierając konkretne części umeblowania, staraj się spoglądać na nie przez pryzmat dodatkowych, niekonwencjonalnych możliwości ich wykorzystania. Szafka RTV nie musi służyć wyłącznie jako stabilne wsparcie pod telewizor. Szafki RTV z YourHomeStory z powodzeniem można wykorzystać w roli mebla, z którego pomocą wyeksponujemy ulubione dekoracje, takie jak zdjęcia rodzinne czy rośliny. W tym przypadku ponownie sprawdza się nasza rada dotycząca kreatywnego myślenia. Nawet najprostszy w swej konstrukcji element wyposażenia może pełnić wiele funkcji – wystarczy spojrzeć na niego z otwartym umysłem. Jeśli poszukujesz modnego i funkcjonalnego wyposażenia salonu, to zachęcamy Cię do sprawdzenia oferty sklepu internetowego YourHomeStory.com.pl. Wyselekcjonowany asortyment bazuje na szerokim dostępie do nowoczesnych mebli w różnych stylach. Pośród setek artykułów znajdą się modele satysfakcjonujące zarówno wielbicieli industrializmu, jak i fanów wnętrz typowo eklektycznych.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. Mały salon żeby był funkcjonalny to musi być naprawdę świetnie przemyślany. My po latach eksperymentów doszliśmy do wniosku że dla pięcioosobowej rodziny najlepszy będzie solidny narożnik i się nie myliliśmy. Do niego stylowy stolik i nawet imprezy da się urządzać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button