Zasłony do sypialni – czym kierować się przy ich wyborze?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu bądź mieszkaniu. Jest to miejsce relaksu i zasłużonego odpoczynku, w którym możemy odłożyć wszelkie myśli na bok. Z tego powodu warto zadbać o jego odpowiednią aranżację. Oprócz stylowych mebli czy dodatków często zasłony mogą zrobić dużą różnicę. Czym jednak kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Jak dobrać zasłony do koloru ścian?

Sypialnia powinna być jedną z najbardziej intymnych przestrzeni w naszym domu. Wybór odpowiedniego koloru zasłon może mieć znaczny wpływ na to, jak się w niej czujemy. Możemy wybrać zasłony, które sprawią, że poczujemy się o wiele bardziej komfortowo bądź pomogą nam się zrelaksować i skorzystać z lepszej jakości snu. Kolor powinien przede wszystkim pasować do mebli i innych dekoracji, które posiadamy już w pokoju. Niemniej istotną kwestią jest także kolor ścian. Może występować pomiędzy nimi kontrast, nawet ten bardzo widoczny, jednak musimy koniecznie sprawdzić, czy dobrze czujemy się w takim otoczeniu.

Aby wybrać odpowiedni materiał na zasłony, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim estetyczne cele danego pomieszczenia. Jeżeli naszym zamiarem jest fakt, aby pokój wyglądał elegancko i z klasą, możemy wybrać jedwab bądź aksamit. Z drugiej strony, jeśli szukamy bardziej nowoczesnego wyglądu, możemy zdecydować się na bawełniane płótno lub szczotkowany poliester. Warto także poświęcić nieco uwagi na ich dopasowanie do kolorystyki ścian.

Długość oraz zaciemnienie zasłon – jak wybrać?

Znalezienie odpowiedniej długości zasłon jest niezwykle ważne. Jeśli są zbyt krótkie, możemy się nimi denerwować, ponieważ nie będą zasłaniały całego widoku z okna. Utrudnia to w pełni zadowolenie z własnej przestrzeni. Jeżeli są jednak zbyt długie, mogą razić w oczy i zazwyczaj wyglądają niechlujnie. Walający się po podłodze materiał szybciej ulega zniszczeniu i zakurzeniu. Porównajmy więc kilka opcji, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie do swojej sypialni.

Nasza sypialnia powinna być miejscem, w którym możemy odpocząć i zrelaksować się po długim dniu pracy. W tym z pewnością pomogą narzuty do sypialni oraz inne tekstylia, które wzbogacą całe pomieszczenie. Odpowiedni ich dobór może nawet pomóc w wyciszeniu myśli i zrelaksowaniu. Dzięki zaciemniającym zasłonom ten efekt może być jeszcze wzmocniony. Są jednak trzy poziomy takich tekstyliów: filtrujące światło, półprzezroczyste oraz pełne zaciemnienie. Zasłony do sypialni filtrujące blokują większość światła, lecz nie eliminują go całkowicie. Z kolei półprzezroczyste warianty zatrzymują je, co oznacza między innymi brak światła z latarni ulicznych. Zasłony całkowicie zaciemniające wykorzystują dwie warstwy, aby w pełni zablokować każdy skrawek światła, który mógłby się wkradać do pomieszczenia.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button