Odkurzacz bezprzewodowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Odkurzacze bezprzewodowe to wygodne urządzenia, które nie wymagają podłączenia do gniazdka podczas pracy. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu i jest bardzo wygodne. Unikamy plączących się po mieszkaniu kabli i oszczędzamy sporo przestrzeni do przechowywania. Wybrane modele, tj. odkurzacze samojezdne czy też roboty sprzątające, nie wymagają nawet udziału człowieka. Nic dziwnego, że odkurzacze automatyczne kuszą. Sprawdziliśmy, w jaki model warto zainwestować!

Dlaczego warto przejrzeć ranking odkurzaczy?

Na rankingrobotow.pl znajdziesz najlepsze odkurzacze bezprzewodowe w swoich kategoriach, tj. odkurzacz ręczny, odkurzacz pionowy oraz odkurzacz samojezdny. Ranking obejmuje wyłącznie najlepsze modele z najlepszych, a więc po jednym zwycięzcy w każdej kategorii. Nie musisz przebijać się przez dziesiątki modeli i porównywać ich parametrów! Zachęcamy do sprawdzenia, które odkurzacze bezprzewodowe cieszą się obecnie największą popularnością.

Odkurzacze bezprzewodowe – charakterystyka

Odkurzacze bezprzewodowe mają wiele zalet. Przede wszystkim nie trzeba rozwijać przewodów i przełączać się pomiędzy pokojami w trakcie odkurzania, jak w przypadku tradycyjnych odkurzaczy. Są w pełni gotowe do pracy od razu po wyjęciu lub wyjechaniu ze stacji ładującej. To rozwiązanie szczególnie korzystne w domach, w których mieszkają małe dzieci, zwierzęta lub w przypadku osób z bólami kręgosłupa, innymi ograniczeniami ruchowymi czy w podeszłym wieku.

Z grona odkurzaczy bezprzewodowych na uwagę zasługują samojezdne odkurzacze (inaczej roboty sprzątające), ponieważ nie wymagają zaangażowania człowieka w czasie sprzątania. Wystarczy je uruchomić za pomocą pilota lub aplikacji. Wybrane modele doskonale radzą sobie z zapamiętywaniem map pomieszczeń, mają dużą moc ssącą i mogą całkowicie zastąpić sprzątanie podłóg. Taki odkurzacz sam wyjeżdża ze stacji ładującej, sprząta podłogi, a po zakończeniu (lub przy niskim poziomie naładowania akumulatora) sam wraca do stacji. Świetnie sprawdza się zarówno na dużych, jak i małych powierzchniach. Można go używać i w domach, i w mieszkaniach.

Najlepszy model odkurzacza według rankingu

Według rankingu najlepszym samojezdnym odkurzaczem bezprzewodowym jest iRobot Roomba 697. Identyfikuje on samodzielnie najbardziej zabrudzone obszary w domu i koncentruje na nich swoją pracę. Świetnie sprząta wzdłuż ścian i w narożnikach, a dzięki niewielkiej wysokości wjeżdża także pod meble: komody, łóżka czy sofy, skutecznie pozbywając się kurzu i roztoczy w całym mieszkaniu. Ma trójstopniowy system sprzątania i świetnie sprawdza się także w przypadku czyszczenia sierści zwierząt.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button