Zakup mieszkania w Warszawie – co warto wiedzieć?

Zakup mieszkania w stolicy Polski stanowi marzenie wielu z nas. Czy jednak zawsze planowanie takiej inwestycji musi iść w parze z wyrzeczeniami i trudnymi dylematami? Sprawdź, co warto wiedzieć o zakupie mieszkania w Warszawie.

Lokalizacja to podstawa

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że zakup mieszkania w Warszawie to w porównaniu z innymi dużymi miastami Polski największy wydatek. Co jednak ciekawe, ceny różnią się w zależności od wybranej dzielnicy. Nic więc straconego, jeśli zależy nam na własnym miejscu w stolicy, a obawiamy się przesadnie wysokich cen za metr kwadratowy – wystarczy znaleźć dzielnicę, w której jest najtaniej.

Ogólne estymacje wskazują na medianę ceny w wysokości 13,200 złotych za metr kwadratowy w Warszawie. Szybki przegląd ofert mieszkań pozwoli nam stwierdzić, że mieszkania w takich dzielnicach, jak Śródmieście, Wola i Żoliborz znacznie przewyższają tę wartość. Jeśli więc zależy nam na tańszym lokum, powinniśmy skupić się na takich dzielnicach, jak Rembertów, Białołęka, czy Wawer.

Taniej na obrzeżach – czy dam radę szybko dojechać do centrum? 

Wiele osób wychodzi z założenia, że lepiej kupić droższe mieszkanie w centrum Warszawy, co ułatwi dojazd do pracy, szkoły czy do centrum kulturalno-rozrywkowego. Nic bardziej mylnego. Komunikacja w Warszawie jest rozwinięta tak dobrze, że bez najmniejszych problemów szybko trafimy do ścisłego centrum, nawet mieszkając na obrzeżach.

Mieszkanie w Warszawie, które z jednej strony jest relatywnie tanie i świetnie skomunikowane z centrum? Bez obaw– nawet najdalsze dzielnice posiadają takie rozwiązanie.

Rynek wtórny czy pierwotny?

Mieszkanie w Warszawie to spore wyzwanie dla osób nieobeznanych w obszarze rynku wtórnego i pierwotnego. Z jednej strony rynek wtórny z zasady powinien być tańszy, jednak nie w stolicy kraju. Coraz częściej jesteśmy świadkami sytuacji, w której nowe mieszkania, stworzone z myślą o świetnym skomunikowaniu z centrum i bliskości spokojnego otoczenia są znacznie tańsze, niż mieszkania z rynku wtórnego, zlokalizowane w ścisłym centrum. Poszukując więc dogodnego miejsca dla siebie i rodziny, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na nowe inwestycje i projekty zrealizowane niedawno – może się okazać, że natrafimy na perełkę, która zapewni nam spokojne życie w Warszawie.

Artykuł sponsorowany.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button