Wybieramy oświetlenie szynowe do salonu

Salon to jedno z bardziej reprezentatywnych pomieszczeń w domu, dlatego w trakcie jego projektowania powinniśmy skupić się na każdym, nawet najmniejszym szczególe. Jednym z ważnych aspektów aranżacji salonu jest dopasowanie odpowiedniego oświetlenia. Przy jego wyborze powinniśmy niewątpliwie uwzględnić zarówno wielkość i wysokość pokoju gościnnego, jak również styl w jakim chcemy go urządzić.

Co to jest oświetlenie szynowe?

Głównym elementem oświetlania szynowego jest stelaż montowany przy suficie wraz z przytwierdzonymi do niego lampami punktowymi. W większości przypadków każdą z takich lamp możemy dowolnie regulować, dzięki czemu zyskujemy swobodę w doświetlaniu zakamarków naszego wnętrza. Taki zestaw najczęściej składa się z kilku lub kilkunastu lamp. W zależności od potrzeb może stanowić zarówno pojedynczą, prostą szynę bądź składać się z kilku stelaży łączonych pod kątem.

Niezależnie od tego czy projektujemy nasz salon od nowa, czy też akurat przeprowadzamy jego remont, lampa szynowa sprawdzi się doskonale w roli głównego oświetlenia i wpłynie na całą aranżację wnętrza. Nawet w starych domach, gdzie trudniej jest dostać się do instalacji elektrycznych, można z powodzeniem zastosować oświetlenie szynowe. Wystarczy założyć listwę w punkcie dawnego żyrandola bądź innej lampy sufitowej.

Wybieramy oświetlenie szynowe do salonu 2

Całość montażu takiej instalacji świetlnej jest wyjątkowo prosta, dodatkowo można połączyć ze sobą kilka szyn, tworząc jeszcze ciekawszą aranżację. Szyny pozwalają na doświetlenie blatów, witryn i innych elementów wystroju wnętrza. Dlatego jeśli szukasz ciekawego minimalistycznego rozwiązania oświetlenia w swoim salonie to eleganckie oświetlenie szynowe jest stworzone dla Ciebie!

W jaki sposób dobrać właściwy zestaw oświetlenia na szynie?

Kiedy idziemy do sklepu z oświetleniem, zazwyczaj wybieramy proste lampy sufitowe, żyrandole czy modne plafony, aby nie mieć kłopotu z ich samodzielnym montażem w domu. Jeżeli zdecydujemy się na oświetlenie szynowe, musimy pamiętać, że oprócz szyn i lamp będą nam także potrzebne odpowiednie złączki i zaślepki, bez których montaż tego rodzaju oświetlenia nie byłby możliwy.

Wybieramy oświetlenie szynowe do salonu 3

Na szczęście tego rodzaju elementy najczęściej dodawane są od razu do zestawu. Musimy jedynie dysponować wstępną koncepcją aranżacji salonu, to znaczy wiedzieć ile szyn chcemy zamontować na suficie. Zastanówmy się także, czy będą one montowane w jednej linii, czy też planujemy połączyć je pod kątem. Sam montaż nie powinien sprawić trudności nikomu, kto dysponuje podstawowymi umiejętnościami majsterkowicza.

Jeżeli szukasz naprawdę ciekawego rozwiązania oświetleniowego do salonu, koniecznie sprawdź jak wygląda i z czego składa się oświetlenie na szynie. To nie tylko modne, ale również wyjątkowo eleganckie i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu Twoje wnętrze zyska zupełnie nowy styl i wygląd. Warto dodać, że tego rodzaju oświetlenie nie tylko doskonale sprawdzi się w Twoim domu. Często można je spotkać także w sklepach i biurach.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button