Wnętrza dopasowane do potrzeb

Niewątpliwie na rynku mieszkaniowym trwa bardzo dynamiczny wzrost. Chętnie inwestujemy w lokale w stanie deweloperskim, ale powodzeniem cieszą się też te z rynku wtórnego. I choć sklepy oferują szereg bardzo różnych produktów do wykończenia i urządzenia wnętrz, to czasem niezwykle trudno jest zaplanować przestrzeń w taki sposób, by była ona piękna, funkcjonalna oraz oryginalna. Z drugiej strony wyobraźnię Polaków stale podsycają liczne programy wnętrzarskie, które pokazują, jak można się urządzić i jak można pięknie mieszkać. Nic więc dziwnego, że rośnie zainteresowanie usługami architektów wnętrz i obecnie dla wielu osób jest to niezbędna pomoc a nie fanaberia.

Urządzić się dobrze

Projekty wnętrz mieszkalnych, firmowych czy użytkowych przygotowywane przez profesjonalistów mogą pokazać nam, w jaki sposób odpowiednio dopasować wnętrze do swoich potrzeb. Obecnie usługi architektów wnętrz nie są ani kosztowne, ani elitarne i dlatego właśnie coraz częściej posiłkujemy się wsparciem profesjonalistów. Co istotne – taka współpraca szczególnie od początku inwestycji może znacznie zminimalizować stres i wydatki. Praktyka również pokazuje, że specjalista jest w stanie stworzyć przestrzeń, o jakiej marzyliśmy, choć można nawet nie umieliśmy tego do końca nazwać.

Usługi architektów wnętrz są często wybierane przez te osoby, które nie mają czasu, by urządzać i remontować mieszkanie. Są też tacy, którym podobają się stylowe aranżacje, ale kompletnie nie wiedzą, jak się za to zabrać. Wszak remont wymaga szeregu bardzo różnych czynności. Trzeba wszystko dokładnie zaplanować, dobrać, zakupić i zrealizować. Usługi te znaleźć można w ofercie firmy Deco Nova – aranżacja wnętrz mieszkań i to właśnie specjaliści sprawiają, że przestrzeń zyskuje właśnie taki klimat, na jakim nam zależało.

Od projektu do realizacji

Warto pamiętać o tym, że projektowanie wnętrz to jest bardzo złożony proces, który nie polega na wybraniu mebli i kolorów oraz ustawieniu wszystkiego w jedną w miarę spójną całość. Specjaliści muszą mieć wiedzę na temat materiałów czy konstrukcji stolarskich. Potrafią zaplanować wysokość punktów elektrycznych czy hydraulicznych oraz ich lokalizację oraz będą pilnować postępu wszystkich prac. Poza tym architekt wie, że to potrzeby klienta są najważniejsze, a także będzie pamiętał o tym, jak duży budżet ma do dyspozycji. Warto pamiętać o tym, że współpraca powinna rozpocząć się jak najwcześniej. Czasem warto pokazać specjaliście mieszkanie, które dopiero chcemy kupić lub też projekt domu czy bloku, jeśli decydujemy się na lokal w stanie deweloperskim. Po pierwsze, cenne uwagi mogą pomóc nam podjąć decyzję, a poza tym już na starcie otrzymamy informację, co warto by było zmienić, jakie są mocne strony tej inwestycji, a jakie są słabe. Poza tym zyskujemy również czas na opracowanie projektu i przygotowanie rysunków technicznych do zmian lokatorskich. To się przydaje szczególnie wtedy, gdy kupiliśmy przysłowiową „dziurę w chmurze” i na etapie budowy można na przykład na przykład przestawić ściany.

Jeśli masz mieszkanie w stanie deweloperskim, ale dopiero teraz pomyślałeś o współpracy z biurem projektowym, architekci będą musieli się dostosować do układu ścian, elektryki i hydrauliki zaprojektowanych przez dewelopera. Zmiany w tym zakresie oczywiście są możliwe, ale zdarza się, że będą także kosztowne. Niezmiennie również taka opcja jest niezwykle atrakcyjna dla projektantów, bo mają przygotowany lokal, który mogą niemal dowolnie wypełniać, wprowadzając styl nowoczesny, klasyczny, glamour czy też industrialny i każdy inny. Poza tym biorą pod uwagę wasz gust, styl życia, ilość osób, jakie będą mieszkać w danym miejscu i ich przyzwyczajenia. To wszystko sprawia, że taka przestrzeń jest nie tylko piękna, ale również idealnie dostosowana do konkretnych potrzeb.

Dobra współpraca

Dobry architekt umie słuchać swoich klientów, a także zadaje dobre pytania. Podąża nie tylko za modą i trendami rodem z najlepszych katalogów wnętrzarskich, ale jest otwarty na eksperyment i poszukuje najlepszych rozwiązań w danym miejscu. I dlatego nie mamy wrażenia, że każde mieszkanie przygotowane przez architekta jest niemalże jak z kalki. Jeśli zastanawiasz się, czy dane biuro projektowe może spełnić twoje oczekiwania, zacznij od sprawdzenia przykładowych realizacji, które znajdziesz na stronie. Gdy ci się spodobają, to jest szansa, że ta współpraca będzie naprawdę bardzo dobra.

Poza tym dobry architekt weźmie pod uwagę wasze potrzeby. Ważny dla niego będzie również budżet, jakim dysponujesz na realizację tego zadania. Ma wiedzę na temat kosztów materiałów, a także robocizny, a informacje o cenach są niezwykle ważne dla obu stron. Projektantowi na przykład pomogą zapanować nad kosztorysem. Warto również pamiętać o tym, że architekci wnętrz często mają dostęp do ofert specjalnych i promocji. To pozwala zrobić atrakcyjne zakupy za całkiem przyzwoite pieniądze, a w efekcie też nabyć oryginalne rzeczy, które świetnie się będą w danym miejscu prezentować.

Artykuł opracowany przez Deco Nova

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button