Na co zwrócić uwagę, wybierając pralkę dla dużej rodziny?

W obecnych czasach wiele gospodarstw domowych boryka się z dużą ilością prania. Szczególnie uciążliwa może być sytuacja w dużej wielodzietnej rodzinie, w której pranie trzeba robić nawet kilka razy dziennie. Zapewne znasz ten problem, gdy jeszcze nie wyschła poprzednia partia, w pralce pierze się następna, a w koszu na pranie końca nie widać.

Najważniejsze parametry w każdej pralce

Na początku przy wyborze pralki należy zastanowić się, czy odpowiedniejsza będzie pralka ładowana od góry czy od frontu. To oczywiście kwestia zależna od indywidualnych upodobań i przyzwyczajeń. Pralki ładowane od góry zazwyczaj są węższe, a co za tym idzie, sprawdzą się w mniejszych mieszkaniach oraz u osób z problemami z kręgosłupem.

Pralka dla dużej rodzinny powinna mieć przede wszystkim odpowiednią pojemność. Jeśli masz dużo powierzchni bez obaw możesz wybrać większe, nawet 9-10 kg urządzenie, które pozwoli na zminimalizowanie cyklów robienia prania do minimum.

Na pewno zależy Ci również na oszczędności – najbardziej energooszczędne urządzenia znajdują się w klasie od D lub E do A (pamiętaj, że w 2021 roku wszedł w życie nowy sposób oznaczania klasy energetycznej urządzeń AGD). Pod tym względem bez wątpienia jednym z najlepszych wyborów będą pralki Bosch, których producent stawia również na jakość wykonania i trwałość.

Jeśli już o oszczędności mowa, warto wspomnieć, ile litrów wody średnio pobierają większe pralki. Twoja stara „niezawodna” pralka może zużywać nawet ponad 80L wody podczas jego prania! Nowocześniejsze urządzenia zużyją mniej niż 40L.

Wartymi uwagi są pralko-suszarki. Urządzenie te niewątpliwie ułatwiają życie, po praniu wystarczy wybrać odpowiedni program suszenia i po cyklu odłożyć poskładane ubrania do szafy, zamiast rozwieszać je nawet kilka razy w ciągu dnia.

Przydatne i niezbędne funkcje w pralce

W dużej rodzinie pranie niewątpliwie będzie częstą czynnością, więc warto pomyśleć o pralkach z przydatnymi funkcjami, które sprawią, że korzystanie z urządzenia będzie komfortowe. Należy jednak mieć na uwadze, że im więcej nowoczesnych funkcji, tym wyższa cena urządzenia.

  • Pralka sterowana smartfonem – może nie jest to najważniejsza funkcja, ale zdecydowanie godna uwagi. Z poziomu smartfona, który jest sparowany z pralką przy pomocy Wi-fi możemy m.in. włączyć lub wyłączyć pralkę oraz ustawić konkretny tryb prania.
  • Automatyczne dozowanie płynu i proszku – wystarczy wypełnić odpowiednie zbiorniki, a pralka przy każdym praniu pobierze odpowiednią dawkę chemii.
  • Elektroniczny wyświetlacz – zdecydowanie najwygodniejsze menu.
  • Programy prania – zastanów się, jaki rodzaj ubrań będziesz najczęściej prał oraz które programy mogą przydać się w przyszłości.
  • Zabezpieczenie przed dziećmi – występuje w prawie każdej pralce, ale warto o nim wspomnieć. Jeśli masz małe dzieci zabezpieczenie nie pozwoli na otworzenie drzwiczek lub na uruchomienie pralki.

Zdecydowanie jednymi z najlepiej wyposażonych urządzeń są pralki LG, które od wielu lat stosują nowoczesne rozwiązania i szczytują w rankingach AGD.

Pralka – wybór na lata

Pamiętaj, że wybór pralki to wybór na kilka lat więc ważne jest to na jakie urządzenie się zdecydujesz. Warto mieć na uwadze, że droższe urządzenia są bardziej oszczędne i na przestrzeni kilku tysięcy prań pomogą Ci zaoszczędzić na rachunkach za wodę i prąd, przez co ostatecznie okażą się lepszym wyborem niż pralki z niższej półki cenowej.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button