Taśma LED – prosty sposób na oświetlenie schodów

Doskonała nie tylko do sufitów podwieszanych czy mebli – taśma LED to także sprawdzony sposób na oświetlenie schodów. Sprawdź, jak zadbać o bezpieczeństwo oraz estetyczny wygląd klatki schodowej razem z liniowym oświetleniem LED.

Energooszczędne oświetlenie ledowe daje nieograniczone możliwości w tworzeniu kompozycji świetlnych. Taśmy, inaczej paski LED są jednym z najczęściej wybieranych produktów, który może być zamontowany w wielu miejscach – również na schodach.

Oświetlenie schodów taśmami LED

Za pomocą taśmy LED można podświetlić schody na wiele sposobów, aby uzyskać optymalny efekt – klatka schodowa wygląda wtedy nowocześnie, gustownie, a także jest bezpieczniejsza w codziennym użytkowaniu.

Elastyczne paski z diodami LED mogą być dowolnie przycinane, a dzięki temu, że są cienkie, są niemalże niewidoczne. Uzupełnione o specjalne profile – przesłony z tworzywa są dodatkowo chronione przed czynnikami zewnętrznymi i dają delikatnie rozproszone światło.

Miejsca montażu taśm LED:

  • pod każdym ze stopni
  • pod poręczą schodową
  • na ścianie przy stopniach

Oświetlenie schodów z czujnikiem ruchu

Aby podświetlenie schodów z użyciem taśm LED było jeszcze bardziej funkcjonalne, można uzupełnić je o czujnik ruchu. Uruchamia on oświetlenie wtedy, gdy w jego zasięgu znajdzie się osoba, a następnie automatycznie je gasi.

Podświetlenie schodów z czujnikiem ruchu nie jest związane z bardzo wysokim wydatkiem. Korzystanie z takiej klatki schodowej jest wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Montaż taśm LED na schodach

Prace montażowe taśm LED na schodach można wykonać samodzielnie. W sprzedaży dostępna jest szeroka gama produktów tworzących instalację: taśmy LED w różnych wariantach barw światła – białe zimne, neutralne, ciepłe oraz kolory RGB, przesłony, zasilacze, złączki, okablowanie, czujniki ruchu.

Montaż pasków ledowych odbywa się za pomocą praktycznej taśmy samoprzylepnej. Przycięte paski należy połączyć ze sobą kablami lub złączkami, a całość instalacji podłączyć do zasilacza o dopasowanej mocy.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button