Sypialnia na poddaszu. Jak stworzyć idealną sypialnię ze skosem

Sypialnia na poddaszu ze skosem ma w sobie ogromny potencjał, ale źle zaprojektowana może okazać się miejscem przytłaczającym i niekomfortowym. Urządzenie takiego wnętrza nie jest łatwym zadaniem, lecz wystarczy wziąć pod uwagę kilka podstawowych zasad, aby uniknąć błędów, które odbiorą sypialni na poddaszu jej urok. O czym należy pamiętać więc aranżując pomieszczenie ze skosami?

Sypialnia na poddaszu ze skosem – gdzie ustawić meble?

Sypialnia ze skosami jest miejscem kameralnym, przytulnym i cichym, oddzielonym od tej części domu, w której może panować zgiełk. Jednak, aby skosy nie sprawiły, że stanie się pomieszczeniem wręcz klaustrofobicznym, należy dobrze zaplanować jej wyposażenie. Niezbędnym elementem będzie oczywiście łóżko, dla którego idealnym miejscem nie zawsze jest ściana ze skosem. Aby się o tym przekonać, trzeba porównać wysokość ściany kolankowej i ramy, sprawdzając, czy będziemy w stanie komfortowo usiąść na materacu tuż przy ścianie. Często w miejscu, gdzie sufit znajduje się najniższej, lepiej sprawdzą się szafki do przechowywania stworzone na wymiar. Poza tym w sypialni potrzebna jest jeszcze szafa na ubrania – tą również warto kupić na zamówienie, aby dobrze wpasowała się w określone wymiary lub, jeśli pozwala na to miejsce, wydzielić w pomieszczeniu osobną garderobę.

Sypialnia na poddaszu a kolorystyka wnętrza

Bez zwątpienia, sypialnia na poddaszu ze skosami powinna być wnętrzem utrzymanym w jasnej kolorystyce, która dobrze odbija światło. Pozwoli to uniknąć jej niepotrzebnego, sztucznego doświetlania, które nie sprzyja efektywnemu wypoczynkowi. Ściany takiej sypialni można pomalować na gładko zwykłą farbą w kolorze złamanej bieli, szarości, beżu czy w innych pastelach odcieniach. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także tapeta, lecz nie ta w przytłaczający wzór z intensywnymi kolorami, lecz stonowana lub z efektem trójwymiarowości. Przykładowo, fototapeta z obrazem okna lub innym widokiem da wrażenie otwarcia przestrzeni w sypialni, co w przypadku niewielkiego metrażu jest na wagę złota.

Jakich błędów unikać przy urządzaniu sypialni na poddaszu?

Duży potencjał klimatycznej sypialni ze skosami niesie ze sobą również ryzyko popełnienia poważnych aranżacyjnych wpadek. Jakich błędów lepiej więc unikać?

  1. Nagromadzenie przedmiotów – jeśli sypialnia ze skosami jest niewielka, nie można pozwolić sobie na jej zagracenie. Wskazany będzie modny minimalizm. W sypialni niezbędne jest jedynie łóżko, szafa i ewentualnie szafka nocna. Nie potrzebujemy w niej stolików ani krzeseł, zwłaszcza jeśli nie mamy na nie miejsca.
  2. Zastosowanie ciemnych kolorów – jak zostało wspomniane, pomieszczenia z niskim sufitem lubią jasne, odbijające światło kolory. Ciemne farby zarezerwowane są do przestronnych wnętrz.
  3. Brak rolet/żaluzji – sypialnia na poddaszu będzie mocno się nagrzewać. Brak rolet w oknach (zarówno połaciowych, jak i innych) wpłynie niekorzystnie na komfort snu i komfort przebywania w pomieszczeniu, szczególnie latem.
  4. Nieodpowiednie oświetlenie – w sypialni ze skosami jedno źródło światła nie zawsze się sprawdza. Klimatyczność aranżacji pomogą podkreślić efektowne kinkiety.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. Wszystkim, którzy mają zamiar urządzać sypialnie polecam dłużej zatrzymać się przy wyborze materaca, jeśli kupimy niedopasowany to będziemy cierpieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button