Salon z aneksem kuchennym – o czym pamiętać?

W obecnych czasach bardzo modne jest połączenie otwartej kuchni z salonem. Warto jest zatem poznać zalety takiego rozwiązania, które jest tak popularnie wybierane, szczególnie wśród nowo powstałych domów czy mieszkań. Dobrze jest też wiedzieć, na co trzeba zwrócić uwagę, gdy decydujemy się na takie połączenie.

Jakie są zalety salonu połączonego z aneksem kuchennym?

Przede wszystkim połączona kuchnia z salonem optycznie powiększają całość pomieszczenia. Jest to także świetnie rozwiązanie wentylacyjne, dzięki czemu nie trzeba się martwić o odpowiedni odpływ powietrza w trakcie gotowania. Dodatkową zaletą takiego połączenia jest również to, że organizując imprezę w domu, będziemy mogli mieć cały czas kontakt wzrokowy z gośćmi, oraz będzie można też swobodnie z gośćmi się widzieć, będąc przy kuchence. Gdy chcemy nieco zaznaczyć pomieszczenie kuchenne od salonu, to można swobodnie użyć do tego wyspy. Taką wyspę kuchenną można również wykorzystać, jako barek na imprezie domowej. Dobrze jest dostosować od razu też wysokość krzeseł do wyspy, by zarówno goście, jak i domownicy mogli wygodnie przy takiej wyspie usiąść.

Na co warto zwracać uwagę przy wyborze salonu z aneksem kuchennym?

Warto jest zwrócić uwagę na kolor i rozmieszczenie blatów w aneksie kuchennym. Dobrze jest wybrać takie kolory blatów, które rozjaśnią i ożywią naszą kuchnię. Należy też pamiętać o tym, że wszystkie meble, jak i blaty kuchenne będą widoczne z salonu, dlatego dobrze jest wybrać taką aranżację aneksu, który będzie idealnie zgrywał się z całością pomieszczenia. Bardzo modne jest obecnie łączenie drewna z białymi blatami w kuchni. Dodatkowo można również taki sam styl mebli wybrać do salonu. Aranżując salon wraz z aneksem kuchennym, należy pamiętać, o oświetleniu. Oświetlenie szczególnie w kuchni jest niezmiernie ważne. Dobrze jest oświetlić szczególnie blaty, na których będą przygotowywane potrawy. Warto też oświetlić kuchenkę oraz wyspę, która może oddzielić salon od kuchni. W salonie również warto pamiętać o dobrym rozmieszczeniu lampek. Modne są lampy ledowe, które są energooszczędne oraz zajmują mało miejsca. Można umieścić takie lampy nad sufitem, przez co nie mamy zajętego blatu czy podłogi. Przy wyborze oświetlenia trzeba także pamiętać o dobraniu odpowiedniej barwy światła. Warto zamontować oświetlenie o barwie ciepłej, gdyż dzięki temu będzie przytulna atmosfera, zarówno w salonie, jak i kuchni.

Urządzając aneks kuchenny, należy pamiętać również dobrym wyborze położenia piekarnika. Można go postawić standardowo pod płytą kuchenną lub zrobić go w zabudowie – radzi firma Format M z Olsztyna. Dzięki temu, że piekarnik będzie na wysokości blatu, to nie będziemy musieli się do niego schylać, co przy dłuższym użytkowaniu jest bardzo przydatną możliwością. Niewątpliwą zaletą połączenia aneksu kuchennego z salonem jest też to, że odległość pomiędzy tymi pomieszczeniami jest bardzo mała, przez co można w każdej chwili podejść do kuchenki w trakcie gotowania, dzięki czemu nie trzeba stać nad garnkami przez cały czas przygotowania potraw.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button