Rolety rzymskie – wszystko o tych fantastycznych osłonach

Rolety rzymskie należą do jednych z najczęściej wybieranych typów osłon na okno. Nie dość, że są bardzo skuteczne, dodatkowo prezentują się wprost obłędnie. Rolety rzymskie są również doskonałym elementem aranżacji wnętrza. Idealnie zastępują tradycyjne zasłony, a przy okazji nie zabierają aż tyle miejsce, co tekstylia. Czym wyróżniają się rolety rzymskie, co warto o nich wiedzieć? Te i wiele innych informacji znajdziesz w poniższym artykule!

Wszystko o roletach rzymskich, czyli co warto o nich wiedzieć?

Rolety rzymskie, jak sama nazwa mówi, mają swój początek w Rzymie. Dawno temu, kiedy jeszcze nie było takich wynalazków, kobiety radziły sobie na swój własny sposób. W ramie okiennej wieszały mokre tkaniny, które chroniły zarówno przed zbyt ciepłym powietrzem, jak i również przed nadmiernym światłem. Jednak obecnie rolety te wyglądają nieco inaczej. Budowa rolet rzymskich znacznie różni się również od tradycyjnych żaluzji, dość tanich rolet z tkaniny wieszanych na ramie okna. Roleta rzymska układa się w falbaną, kaskadowo. Nic więc dziwnego, że rolety te mają podwójną funkcję – ozdobną, jak i ochronną.

Rolety rzymskie są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Wykonanie rolet rzymskich jest niezwykle solidne. Ponadto, roleta rzymska duo jest świetną alternatywą dla klasycznych rolet, jak i zasłon. Osłona okienna w postaci rolet rzymskich to rewelacyjny dodatek do wnętrza. Możesz postawić na roletę rzymską bez ozdób, jak i z przeszyciami czy specjalnymi falbanami. Wszystko zależy od oferty konkretnej firmy, jak i od Twojego indywidualnego gustu.

Sprawdź jak montować roletę rzymską, zanim ją zakupisz. Jest to niezwykle istotne, ponieważ rolety rzymskie duo wymagają nieco innego, lepszego mocowania. W przypadku montażu rolet rzymskich warto zastosować specjalne haki czy wsporniki, które mocuje się do ściany lub sufitu. W tym przypadku nie sprawdza się montaż bezinwazyjny. Rolety rzymskie mocowane mogą być również do ramy okiennej inwazyjnie. Specjalne zaczepy przywierca się do ramy okna, a do nich należy przyczepiać listwę, do której, przy pomocy rzepów, przyczepia się tkaniny, których zadaniem jest osłona okna przed nadmiernym promieniami słońca.

Wybór rolet rzymskich – jak do niego przystąpić?

Wybór rolet rzymskich nie jest tak łatwy, jak się może wydawać. Obecnie rynek jest odzwierciedleniem tego, czego oczekuje klient, dlatego tradycyjne rolety rzymskie stoją obok bardziej ekstrawaganckich. Wszystko jednak zależy od tego, czego oczekujemy od rolety. Jeśli ma mieć działanie zaciemniające i nie musi mieć żadnych dodatkowych ozdobników, wystarczy zwykła, standardowa roleta. Inaczej sytuacja wygląda w momencie, kiedy rolety rzymskiej szuka osoba, która chce dzięki niej odświeżyć wnętrze, nieco je uatrakcyjnić. Wtedy warto zwrócić uwagę na produkty, które mają nietuzinkowy kolor, albo cechują się falbankami czy innymi udoskonaleniami.

Jak czyścić rolety rzymskie?

Czyszczenie rolet może być dla wielu osób dość ciekawym tematem. Sprawdzi się tutaj poradnik, jak czyścić rolety rzymskie. Materiał w tym przypadku jest na tyle przyjazny użytkownikom, że wystarczy przetrzeć całość szmatką, odkurzaczem lub szczotką, aby cieszyć się brakiem kurzu. Szmatka musi być sucha, ponieważ tylko wtedy nie powstaną zacieki. Odbywa się to bez demontażu. Można również poddać materiał rolet czyszczeniu wodą, wystarczy je zdjąć i wyprać. Oczywiście trzeba wpierw sprawdzić, czy dany materiał rolet da się prać, czy jednak nie jest do tego przystosowany i trzeba postawić na czyszczenie na sucho lub pranie ręczne.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button