Czy warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, które coraz częściej znajduje zastosowanie w polskich domach. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Posiada ono wiele zalet sprawiających, że właściciele domów jednorodzinnych wybierają je zamiast klasycznych rozwiązań. Jakie wyróżniamy rodzaje ogrzewania podłogowego i dlaczego warto na nie postawić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście!

Ogrzewanie podłogowe – jakie są jego rodzaje?

Można wyróżnić trzy podstawowe rodzaje ogrzewania podłogowego. Jednym z najpopularniejszych jest ogrzewanie podłogowe wodne. Opiera się ono na przepływie ciepłej wody lub glikolu przez rurki umieszczone pod podłogą. Są one nagrzewane, a następnie przekazują ciepło podłodze, która ogrzewa pomieszczenie. Dzieje się to przy wykorzystaniu centralnego ogrzewania.

Innym bardzo popularnym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe elektryczne. W tym przypadku pod podłogą montuje się specjalne kable lub maty grzewcze, przez które przepływa prąd. Wytwarzane w ten sposób ciepło ogrzewa podłogę oraz pomieszczenie. Ogrzewanie elektryczne i wodne to dwa najczęściej spotykane rodzaje ogrzewania podłogowego.

Nieco rzadziej spotykanym i bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe na podczerwień. Ten typ działa na zasadzie emitowania przez elementy grzewcze promieniowania podczerwonego, które oddziałuje na przedmioty i osoby w pomieszczeniu, generując ciepło. Ta metoda pozwala na stosunkowo szybkie ocieplenie całego wnętrza.

Ogrzewanie podłogowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Za pomysłem zamontowania ogrzewania podłogowego w domu przemawia wiele argumentów. Co jednak konkretnie ma nam do zaoferowania ogrzewanie podłogowe? Przede wszystkim są to oszczędności. Ten rodzaj skutecznie ociepla pomieszczenie, co pozwala na zaoszczędzenie nawet do 12% na ogrzewaniu.

Ogrzewanie podłogowe przyczynia się również do poprawy jakości powietrza w domu. Nie jest ono suche, co sprawia się, że znajduje się w nim mniej roztoczy, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Brak ruchu powietrza przekłada się także na mniejsze kurzenie się. Czyni to z ogrzewania podłogowego znakomite rozwiązanie dla alergików oraz astmatyków. Styropian pod ogrzewanie podłogowe zapewnia dodatkowe ciepło w pomieszczeniu.

Warto zwrócić także uwagę na korzyści estetyczne. Na czym się one opierają? Dzięki zastosowaniu ogrzewania podłogowego nie musimy stosować klasycznych grzejników, które ograniczają możliwości aranżacji wnętrza. Ta opcja pozwala jednak urządzić dom w taki sposób, w jaki nam się tylko podoba. Ten rodzaj ogrzewania gwarantuje też większą wilgotność powietrza, co przekłada się na jego jakość.

Artykuł sponsorowany.

 

 

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button