Regał na zabawki do pokoju dziecięcego lub bawialni – jak zrobić samemu?

To niepojęte, jak szybko w pokoju naszych dzieci przybywa zabawek. Coraz to nowe gadżety nie mieszczą się już na półkach i utrudniają dzieciom zabawę oraz komunikację w mieszkaniu. Jak tanim kosztem uporządkować tę stajnie Augiasza? Część niepotrzebnych zabawek możemy przewieźć do najbliższego domu dziecka, a dla tych, które są niezbędne naszym pociechom zbudować regał do pokoju dziecięcego. Jak samemu zrobić regał na zabawki? To wcale nie jest trudne!

Masz dość bałaganu w pokoju dzieci? Wciąż potykasz się o porozrzucane klocki? Mamy dla ciebie wyjście! Regały na zabawki rozwiążą twój problem i pozwolą zachować porządek w pokoju każdego dziecka. W domu, gdzie mieszka dziecko, może panować porządek. Dzięki funkcjonalnemu regałowi wszystkie rzeczy będą starannie uporządkowane i posegregowane, co przyśpieszy codziennie sprzątanie.

Regał na zabawki dla dzieci

Jeśli nie interesują was meble z katalogów sklepów internetowych i stacjonarnych, w prosty sposób możecie sami zbudować własne. Jak zrobić regał na zabawki? Wystarczy tylko dobry pomysł, projekt, podstawowe umiejętności w zakresie majsterkowania oraz trochę wolnego czasu. Każdy nieużywany sprzęt, który zalega w domu, można wykorzystać według własnego uznania. Rezultaty zaskoczą ciebie, rodzinę oraz twoich znajomych.

Na początek rozejrzyjcie się po piwnicy, czy nie ma tam starej, rozkładanej drabiny z drewna. Wystarczy wyczyścić ją papierem ściernym, a później pomalować farbą do drewna w ulubionym kolorze. Drabina po przyklejeniu specjalnym klejem do drewna przyciętych na wymiar desek na kolejnych stopniach będzie przez lata służyła jako regał do pokoju dziecięcego. W takich sprawach ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Jak samemu zrobić regał na zabawki?

Zdarza się, że w tej samej piwnicy składowane są drewniane nieoszlifowane skrzynki na owoce, które mogą być niezwykle wdzięcznym materiałem do produkcji mebli. Skrzynkowe meble spotkać dziś można nie tylko na tarasach czy balkonach, ale także w pokojach dziecięcych czy nawet w eleganckich salonach. Jeśli postaramy się o zaprojektowanie ciekawego układu, to całość może wyglądać naprawdę interesująco.

Najpierw skrzynki powinniśmy dokładnie wyczyścić, odrestaurować, a następnie polakierować i ewentualnie ozdobić według własnego uznania. Następnie wiercimy w odpowiednich miejscach w ścianie kołki rozporowe, do których mocujemy skrzynki. Dla wzmocnienia konstrukcji z tyłu łączymy je płaskimi złączkami i dodatkowo po bokach złączkami kątowymi.

Meble do pokoju dziecka

Są meble, które obowiązkowo powinniśmy kupić w sklepie, gdyż nawet genialny majsterkowicz nie mógłby ich zbudować przy pomocy domowych narzędzi stolarskich. Aby zrobić półkę na misie, lalki, klocki czy gry, wystarczy znaleźć w piwnicy starą szufladę (lub poszukać jej w internecie), przyciąć ją na odpowiednią długość i zamontować na ścianie. Dla lepszego efektu warto ją ozdobić i przemalować na kolor odpowiadający wystrojowi pomieszczenia.

Z szuflad umieszczonych szeregowo można zrobić półki schodkowe. Jeśli dziecko jest wystarczająco duże, można je zaangażować do pracy przy majsterkowaniu. Przy okazji maluch zdobędzie kilka przydatnych w życiu umiejętności. Regał do pokoju dziecka to również przestrzeń na tworzenie jego prywatnej biblioteczki.

Regał na zabawki z pojemnikami

Najbardziej praktyczne są regały z wyciąganymi pojemnikami na zabawki. W pojemnikach można ukryć drobne zabawki, ale pomieszczą się również większe pluszaki czy lalki Pojemniki umożliwiają segregację zabawek, co ułatwia szukanie konkretnej zabawki, a także przyśpiesza sprzątanie pokoju po zabawie.

Pojemniki sprawdzają się również u starszych dzieci w wieku szkolnym. Można w nich przechowywać zeszyty, książki, materiały piśmiennicze czy wszystkie nieposegregowane papiery. Półki z pojemnikami umożliwią zachowanie porządku w pokoju, a przecież uporządkowany pokój wpływa na polepszenie koncentracji dzieci, a także polepszy ich sen.

Regały dla dziewczynki

W regale dla dziewczynki można umieścić półki na zabawki o różnej konfiguracji, pojemności i wymiarach. Każda dziewczynka marzy o domku dla lalek, ale większość pokoi dziewczęcych jest na to zbyt mała. Dlatego warto pomyśleć o samodzielnej budowie regału na zabawki w kształcie domku, którym można bawić się tak samo, jak w domku ze sklepu z zabawkami. Taki regał jest przy okazji ciekawą dekoracją wnętrza.

Naszemu milusińskiemu z pewnością spodoba się regał z kilkoma półkami, na których zamontujemy prowadnice służące do wsuwania ruchomych plastikowych pojemników. W takim funkcjonalnym meblu każda półka na zabawki dla dziecka przeznaczona jest na pojemniki w wybranym kolorze, dzięki czemu dziecko może szybko zapamiętać, gdzie układać zabawki po zakończeniu zabawy. Kolorowy regał przyciąga wzrok w pokoju, jest tyleż estetyczny, co praktyczny.

Łóżko dla dziecka

Nie trzeba szczególnych umiejętności, aby samodzielnie wykonać różne inne meble do pokoju dziecięcego. Np. starą szafkę nocną możemy przerobić na kuchnię dla dziecka. Wystarczy ją przemalować, tworząc palniki na blacie i piekarnik na drzwiczkach. Z kolei z palety możemy zrobić stolik do rysowania czy zabawy. Wystarczy ją oszlifować, pomalować i zamontować kółeczka.

Paletę przerobimy także na wygodne łóżko dla dziecka. Na palecie umieszczamy materac, a całość ustawiamy w dowolnym miejscu na podłodze. Wyższe łóżko można uzyskać przez połączenie dwóch palet.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button