Przekaźnik czasowy – zasada działania, rodzaje i budowa

Przekaźniki czasowe znajdują swoje zastosowanie w wielu nowoczesnych instalacjach. Pozwalają one na regulowanie pracy poszczególnych elementów i programowanie zgodnie z własnymi potrzebami. Na czym polega działanie takich urządzeń? Z czego są zbudowane i jakie rodzaje przekaźników można znaleźć na rynku?

Jak działa przekaźnik czasowy?

Przekaźnik czasowy ma za zadanie regulować czas przerw i pracy poszczególnych systemów. Takie urządzenie jest wykorzystywane zarówno w przypadku oświetlenia klatek schodowych, jak i wentylacji, ogrzewania, sygnalizacji świetlnej czy wszelkich instalacji stosowanych w obiektach użyteczności publicznej. Stanowi ono także niezbędny element inteligentnych systemów domowych.

System inteligentnego oświetlenia
Fot. Systam zarządzania inteligentnym oświetleniem przy wykorzystaniu przekaźników czasowych.

Rodzaje przekaźników czasowych

Istnieje kilka rodzajów przekaźników czasowych. Takie urządzenia różnią się od siebie ze względu na funkcje, jakie pełnią. Mowa tu wówczas o przekaźnikach:

  • jednofunkcyjnych – realizujące tylko jedną funkcję, np opóźniaja załączenie,
  • dwufunkcyjnych – realizują 2 funkcje np. opóźnione wyłączenie i opóźnione załączenie,
  • wielofunkcyjnych.

Przekaźniki czasowe często są tworzone z myślą o konkretnych zadaniach, dlatego obejmują dodatkowe elementy. Niektóre służą do testowania systemów oświetleniowych, podczas gdy inne sterują kierunkowskazami samochodowymi. Z tego powodu przed wyborem konkretnego modelu warto sprawdzić, z myślą o jakich czynnościach został stworzony – mówi specjalista z firmy F&F.

Poznaj produkty oferowane przez producenta przekaźników czasowych F&F. Oferowane rozwiązania z powodzeniem można wykorzystywac w automatyce domowej oraz przemysłowej. Przekaźniki czasowe oferowane przez F&F sa wyposażone w technologię komunikacji NFC, dlatego mogą być one programowane.

Poznaj przekaźniki czasowe F&F – https://www.fif.com.pl/pl/35-przekazniki-czasowe

Przekaźniki czasowe mają bardzo szerokie zastosowanie i są widoczne niemal wszędzie. Pojawiają się w prywatnych domach, na ulicach oraz w obiektach użyteczności publicznej. Są stosowane również w samochodach. Wpływają na codzienne życie, poprawiając jego komfort.

W ofercie F&F znajdują się równiez przekaźniki czasaowe uniwersalne, w których zastosowano zasilacze impulsowe. Komponenty mogą być wykorzystywane z ukłądami zasilania od 12 do 230 V (AC/DC). Jeżeli jesteś monterem i szukasz odpowiednich komponentów do wprowadzenia automatyki do domu i przemysłu, zapraszamy do kontaktu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button