Dom modułowy 35m2. Czemu warto go wybrać?

Budowa własnego domu jednorodzinnego to marzenie wielu z nas. Marzenie to jest jednak dość trudne w realizacji. Podstawową przeszkodą okazuje się zwykle brak funduszy. Budowa przeciętnego domu pochłania zazwyczaj kilkaset tysięcy złotych, co sprawia, że większość z nas nie może sobie pozwolić na jego sfinansowanie – nawet posiłkując się kredytem. Dużym problemem może być też biurokracja i konieczność dopełnienia wielu formalności, z uzyskaniem pozwolenia na budowę na czele. Obu tych trudności można jednak uniknąć. W jaki sposób? Decydując się na budowę domu modułowego na zgłoszenie.

Dom modułowy 35m2 – czemu warto? Zalety budownictwa modułowego

Budownictwo modułowe to technologia, która może okazać się rozwiązaniem wielu problemów związanych ze wzniesieniem domu tradycyjnymi metodami. Polega ona na montażu budynków z gotowych elementów, które są produkowane w fabryce i w tej postaci docierają na plac budowy. Dzięki temu cały proces znacząco się skraca. To z kolei wiąże się ze znacznymi oszczędnościami dla inwestora – nie tylko, jeśli chodzi o czas, ale również pieniądze, bo w przypadku budownictwa modułowego wykonawcy pracują znacznie krócej, co wiąże się z mniejszym wynagrodzeniem. Dom modułowy 35m2 ponadto świetnie się prezentuje, a jego wygląd docenią przede wszystkim miłośnicy nowoczesnej architektury.

Dom bez pozwolenia. Czy budynek 35m3 może być naprawdę wygodny?

Wiele osób na pewno zastanawia się, czy domki kontenerowe mogą być wygodne. Metraż, który według obecnie obowiązujących przepisów uprawnia do rozpoczęcia budowy bez zdobycia pozwolenia wynosi 35 metrów kwadratowych. Może on wydawać się niewielki, jednak przy odpowiednim rozplanowaniu przestrzeni oraz zastosowaniu odpowiednich trików – na przykład antresoli, okazuje się wystarczający dla niewielkiej rodziny, pary lub osoby żyjącej w pojedynkę. Doskonale sprawdzi się ponadto jako dom przeznaczony do rekreacji.

Kontener mieszkalny. Z jakimi kosztami wiąże się jego budowa?

Stodoła 35m2 to coraz popularniejszy rodzaj budynku – zarówno wśród inwestorów szukających domku wypoczynkowego, jak i tych zainteresowanych wzniesieniem budynku całorocznego. Na jakie wydatki należy jednak przygotować się, planując jej budowę? To zależy od wielu czynników. Decydując się na wszystkie udogodnienia, takie jak klimatyzacja, ogrzewanie podłogowe czy drewniana elewacja, wydamy około 230 tysięcy złotych.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button