Pokój dla dziewczynki – 3 strefy w aranżacji

Wnętrze pokoju małej dziewczynki nie powinno być zbyt minimalistycznie, ponieważ może to wpłynąć na niekorzyść przestrzeni. Musi to być przytulne wnętrze, gdzie dziecko będzie kochało przebywać. O wystroju wnętrz decyduje rodzic. Może (wręcz powinien!) brać pod uwagę gusta swojego dziecka.

Przewodni kolor ścian – jak wybrać?

Od tego należy rozpocząć aranżację całej przestrzeni. Każda dziewczynka (zdecydowana większość) marzy o tym, aby pokój został pomalowany na różowo. Nie ma nic złego w tym odcieniu – o ile będzie to odcień pudrowy, pastelowy. Cukierkowa, nasycona słodycz różu nie jest dobrym rozwiązaniem, więc z takiego koloru należy zrezygnować. W takim pokoju sprawdzić się mogą także takie barwy jak: fioletowy, bordowy, wiśniowy, pastelowe szarości, biały, jasny brązowy. Zbyt intensywne kolory mają wpływ na samopoczucie dziecka, dlatego należy z nich zrezygnować. Spokojne barwy będą wpływać na wyciszenie dziecka, ułatwią koncentrację, a także zasypianie.

przewodni-kolor-scian-jak-wybrac.jpg

Wyposażenie pokoju dziecka – co powinno się w nim znaleźć?

Należy je wybierać rozsądnie. Wielu rodziców stawia na gotowe komplety meblowe. Nie w każdym miejscu takie rozwiązanie będzie się sprawdzać. Prawdą jest to, że obecność każdego mebla powinna zostać przemyślana dwa razy – w szczególności, że w wielu przypadkach ma się do czynienia z mocno ograniczoną przestrzenią. Zanim zostanie zakupione wyposażone do pokoju dziecka, całość należy podzielić na trzy strefy.

1. Strefa snu

Miejsce, gdzie swoje miejsce znajdzie łóżko, jakie będzie służyć nie tylko do spania. To fakt, że najmłodsi urządzają sobie drzemki w ciągu dnia. Starsi lubią za to przesiadywać w łóżko, ucząc się, buszując po internecie, oglądając TV. Łóżko powinno zostać dopasowane do potrzeb dziewczynki. Nie tylko, jeżeli chodzi o wygląd. Liczy się również materac, który można zakupić m.in. dzięki stronie https://abcsnu.pl/35-materace-80×200Dobór odpowiedniego materaca (w szczególności, jeżeli chodzi o wypełnienie i rozmiar), będzie mieć wpływ na komfort snu. Hilding Anders, której produkty można znaleźć na abcsnu.pl, zapewnia wysokiej jakości produkty, które wpływają pozytywnie na nocny wypoczynek. Ich produkty zapewnia także firma Fit. 4 Sleep by Hilding Anders. Dobry materac z łóżkiem są najważniejsze, jeżeli chodzi o wyposażenie pokoju córki. Ustawiając ten element, można przejść do dalszego urządzania pozostałej części.

2. Strefa nauki

Miejsce, gdzie powinno zostać ustawione biurko. Powinno ono zostać przygotowane w pobliżu naturalnego światła, w pobliżu okna. Na blacie biurka powinno znaleźć się miejsce na lampkę, pozostałą część pozostawiając wolną do odrabiania lekcji, rysowania, itd. Dobrą opcją jest biurko z nadstawką, która ułatwia ustawienie monitora od komputera. Biurko powinno mieć szafkę z boku lub dodatkowe półki, które ułatwią uporządkowanie zeszytów, podręczników, itd.

3. Strefa zabawy

Z punktu widzenia dziecka, najważniejsze miejsce znajdujące się w jego pokoju. W tej strefie przydać się mogą odkryte półki, przezroczyste kosze na zabawki, jakie ułatwią wgląd do środka, bez konieczności wyjmowania całej zawartości. Nie powinno tu również zabraknąć szuflad, gdzie dziecko będzie mogło chować różne elementy. Aby ułatwić nieco poruszanie się po tej strefie, warto dla ułatwienia dodać naklejki na szufladach, aby dziewczynka wiedziała, co też się w niej znajduje i co należy tam odkładać – co ułatwi utrzymanie porządku.

wyposazenie-pokoju-dziecka-co-powinno-sie-w-nim-znalezc.JPG

 

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem strony.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button