Piec kaflowy – tradycja w nowoczesnej wydaniu

Piec kaflowy – tradycyjne rozwiązanie stosowane od setek lat. Dawniej bogato zdobione piece stanowiły synonim bogactwa i przepychu, dziś kojarzymy je bardziej z domami naszych dziadków. Obecnie piece kaflowe przeżywają swoisty renesans i mogą stanowić wyjątkowe urozmaicenie wnętrza. Gdzie sprawdzą się najlepiej i dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie?

Piec kaflowy – jakie są jego zalety?

Dla wielu kafle zapewne wydają się rozwiązaniem niemalże antycznym. Rzadko spotykane w nowym budownictwie mogą sprawiać wrażenie, że wyszły z użytku.

Tymczasem współczesne piece kaflowe to rozwiązania łączące w sobie użyteczność nowoczesnych wkładów kominkowych z elegancją i wyjątkowością tych tradycyjnych. Dlaczego warto je wybrać? Przede wszystkim pozwalają na zastosowanie rozmaitych wkładów – klasycznego, gazowego, biokominka itp. Kafle są także bezpieczniejsze – mają zamkniętą komorę spalania, dzięki czemu zmniejszają ryzyko poparzenia.

Warto zwrócić uwagę również na ich sprawność cieplną. Kafle w piecu doskonale się nagrzewają i oddają ciepło do pomieszczenia jeszcze przez wiele godzin po rozpaleniu. W ten sposób piec nie musi palić się przez cały dzień, wystarczy jedno rozpalenie w godzinach porannych, by cieszyć się przyjemną atmosferą w domu przez cały dzień.

Wnętrze z nowoczesnym piecem kaflowym. Gdzie się sprawdzi?

Dlaczego warto zdecydować się na wybór pieca kaflowego? W dzisiejszych czasach stanowią one rozwiązanie bardzo oryginalne. Obudowany w kafle wkład kominowy będzie stanowić doskonałe urozmaicenie pomieszczeń – niezależnie od wystroju. To właśnie dzięki wyjątkowej zabudowie to rozwiązanie daje tak wiele możliwości. Kafle można dopasować w zależności od naszych preferencji. Dostępne są z różnymi kolorami, wzorami i rozmiarem.

W przypadku klasycznych wnętrz tradycyjne, zdobione kafle będą dodawać pomieszczeniu elegancji i szyku w stylu retro. Takie rozwiązanie spodoba się także miłośnikom skandynawskiej estetyki.

Piec kaflowy może przybrać także nowoczesny wygląd. Oszczędna w wyrazie konstrukcja składająca się z prostych płyt wniesie nową jakość do minimalistycznego i luksusowego mieszkania.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button