Ogrzewanie podłogowe elektryczne – informacje ogólne

Budowa domu oraz gruntowny remont mieszkania to spore wyzwania dla każdego, kto nie posiada specjalistycznej wiedzy z zakresu budownictwa i nowych technologii. Wydaje się, że trudne pytania pojawiają się na każdym etapie prac, także tych związanych z doborem typu ogrzewania. Jeśli marzysz o wydajnym, nowoczesnym, a jednocześnie tanim w utrzymaniu systemie grzewczym, przeczytaj ten artykuł. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje o ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, zyskującym coraz większą popularność.

Ogrzewanie konwekcyjne i ogrzewanie podłogowe elektryczne

Gdy mówimy o systemach grzewczych w budynkach, możemy wyróżnić rozwiązania opierające się na:

  • konwekcji (wymiana ciepła następuje poprzez ruch powietrza),
  • promieniowaniu cieplnym (wymiana ciepła następuje poprzez promieniowanie).

Jak działają te pierwsze systemy? Standardowe grzejniki zainstalowane w całym obiekcie lub w wybranych pomieszczeniach nagrzewają powietrze, a ono zaczyna się unosić. Gdy opada, jego temperatura jest już nieco niższa. Ruchy powietrza trwają do tego momentu, kiedy temperatura w całym wnętrzu wreszcie zostanie wyrównana.

W przypadku systemu opierającego się na promieniowaniu transport energii cieplnej nie odbywa się poprzez ruch powietrza. Promieniowanie ogrzewa ściany, meble i pozostałe elementy wyposażenia. Dzięki ogrzanym wcześniej powierzchniom równomiernie nagrzewa się z kolei powietrze.

Transport ciepła poprzez promieniowanie cieplne realizuje m.in. ogrzewanie podłogowe elektryczne pod panele. Jest to rodzaj ogrzewania płaszczyznowego umożliwiający ogrzanie całego obiektu lub zastosowany dla uzyskania tzw. efektu ciepłej podłogi. Pozwala na równomierny rozkład temperatur, bez kosztownych strat ciepła.

Jakimi zaletami charakteryzuje się ogrzewanie podłogowe?

Właściciele nowych i modernizowanych obiektów coraz chętniej decydują się na ogrzewanie elektryczne ze względu na jego liczne zalety. Najważniejszą z nich jest komfort cieplny, czyli idealne samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach ogrzewanych w ten sposób – domownikom i ich gościom nie jest ani za zimno, ani zbyt gorąco.

Jak już wiesz, ten rodzaj ogrzewania nie powoduje cyrkulacji powietrza, a co za tym idzie, nie potęguje unoszenia się kurzu, pyłków i alergenów. Pozwala zachować optymalną wilgotność powietrza, pomagając w tworzeniu zdrowego mikroklimatu w mieszkaniu. Jest to ogromna korzyść nie tylko dla alergików, ale dla każdego z nas.

Wybór folii grzewczej pod płytki czy panele w połączeniu z fotowoltaiką umożliwia obniżkę kosztów za ogrzewanie nawet do 0 zł! Razem z niskimi kosztami otrzymuje się wygodę i prostotę obsługi oraz trwałość i niezawodność. Folie ukryte pod posadzką pozwalają na odzyskanie wolnej przestrzeni i dowolną aranżację wnętrza. Wybór nowoczesnego rodzaju ogrzewania jest też bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego.

Podsumowanie zastosowania i zalet ogrzewania elektrycznego

Jak zatem widzisz, ogrzewanie podłogowe elektryczne to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce cieszyć się przede wszystkim:

  • niezawodnością i bezpieczeństwem systemu grzewczego,
  • zdrowym, korzystnym powietrzem w budynku,
  • a także oszczędnościami w domowym budżecie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony NaSwoim.com.pl i do kontaktu z ekspertami, którzy z przyjemnością dobiorą najlepszy system dla Twojego domu, biura lub mieszkania.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button