Lustra z oświetleniem LED – Alfaram.pl

Lustra to jedne z takich elementów wyposażenia, które są niezbędne w każdym domu. Lustra w przedpokoju służą do przejrzenia się czy szykowania przed wyjściem. Lustra w sypialni pomagają w doborze stroju. Lustra łazienkowe pełnią wiele różnych funkcji. Przy umywalce zwykle odbywa się wiele ważnych czynności, gdzie lustro jest niezastąpione. Dlatego szczególnie w tym przypadku ważne jest też światło.

Odkąd pojawiły się LED-y, bardzo wygodną opcją jest zakup lustra z oświetleniem. Jednak zależnie od miejsca umieszczenia diod, lustro LED może mieć jedynie oświetlenie dekoracyjne. Takie światło jest niewystarczające do dokładniejszych czynności jak choćby wykonanie makijażu. Potrzebne jest więc dodatkowe doświetlenie lustra, na przykład zamontowanie kinkietu.

Tak czy inaczej, LED-y wokół lustra to dobre rozwiązanie, kiedy obawiamy się o niedostateczną ilość światła w danym pomieszczeniu. Zdarza się, że niektóre są słabo doświetlone naturalnym światłem. Bywa też, że w mieszkaniach przedpokój gdzie zwykle jest lustro, nie ma w ogóle okien. Również w łazienkach nieraz nie ma okien lub są małe i nie zapewniają dość światła dziennego. Nie wspominając już o tej części dnia, kiedy na dworze robi się ciemno. Lustro LED sprawdzi się także, gdy przydaje się punktowe światło.

Lustra z oświetleniem LED - Alfaram.pl 2

Lustra podświetlane

Nie ulega wątpliwości, że oprócz spełniania funkcji praktycznej, podświetlane lustra są jednocześnie wyjątkowo efektowne i dekoracyjne. Jest to bardzo atrakcyjna ozdoba i niebanalny element wystroju wnętrza. Efekt wizualny podświetlonych luster przyciąga spojrzenia, wygląda nowocześnie i elegancko, ale też stylowo. Lustra LED są dość uniwersalne. Choć kojarzą się jako lusterka kosmetyczne, czyli lustra łazienkowe z oświetleniem, to sprawdzą się w różnych pomieszczeniach. Dają możliwość uzyskania ciekawej aranżacji wnętrz. Jeśli dysponujemy większą powierzchnią, można wykorzystać lustra składające się z dwóch lub kilku części albo stworzyć dekoracyjną kompozycję. Wystarczy kilka luster tej samej lub innej wielkości i kształtu. W małych przestrzeniach wystarczy choćby lustro półokrągłe. Dodatkowe źródło światła sprawia, że wnętrza wydają się większe i bardziej przytulne.

Taśmy LED umieszczone przy brzegu wokół tafli lustra stanowią swego rodzaju świecącą ramę, która jest dodatkową ozdobą. Efekt linii świetlnej na lustrze jest ciekawy, ale bardziej regularny. Natomiast efekt uzyskany przez podświetlenie lustra z tyłu tafli, to już wyjątkowo dekoracyjna kompozycja. Natężenie światła widoczne jest po bocznych stronach lustra i na ścianie obok. Diody LED pozwalają na uzyskanie efektu płynnego, miękkiego i rozproszonego światła.

Prezentuje się to niezwykle atrakcyjnie i ozdobnie. Światło subtelnie rozchodzi się i wygląda jak cieniowane. Przy lustrze jest intensywniejsze, im dalej tym staje się bledsze. Niczym świetlna oprawa lustra. Światło wybija je do przodu, a całość nabiera głębi i wyrazistości z efektem trójwymiarowości. Niezależnie od tła – ściana, tapeta, panele, drewno, płytki, gres czy beton – na każdym z nich robi to ogromne wrażenie.

Uzyskujemy tu bardzo efektowną grę światłocienia, szczególnie gdy nie świeci się inna lampa lub nie ma światła dziennego. Podświetlane lustro zależnie od tego, co się w nim odbija, może wyglądać jak obraz ze świecącą ramką. Światło LED jest bardzo atrakcyjne wizualnie i pozwala uzyskać bardzo różne efekty dekoracyjne. Szczególnie taśmy LED, którymi można podkreślać wybraną przestrzeń.

Lustra z oświetleniem LED - Alfaram.pl 3

Lustra LED

Warto wybrać lustro ze światłem LED z jeszcze innego powodu. Jest to najbardziej energooszczędne rozwiązanie, gdyż diody LED zużywają bardzo mało prądu. W porównaniu do zwykłych żarówek oszczędność wynosi nawet do 90%, do energooszczędnych nawet o połowę.

LED-y są nowoczesne, trwałe, odporne na uszkodzenia i ekologiczne. Działają w oparciu o diody elektroluminescencyjne, a nie rtęć. Są więc bezpieczne dla ludzi i ich samopoczucia. Żarówki nie nagrzewają się i działają długotrwale. Ich światło jest jasne, ale nie męczy wzroku. Włączanie światła LED nie wpływa na ich wydajność, energia natychmiastowo przekłada się na moc.

Jednak na rynku jest tyle producentów i sprzedawców luster, że nieraz trudno się zdecydować. Tym bardziej że często są to seryjnie produkowane kolekcje, które może kupić każdy. Jak wyróżnić się na tle innych i nabyć oryginalne lustro o niepowtarzalnym designie? Odpowiedzią jest internetowy sklep z lustrami ALFARAM, producenta luster na indywidualne zamówienie https://alfaram.pl/37-lustra-z-podswietleniem-led

Lustra łazienkowe i nie tylko

Firma ALFARAM zajmuje się produkcją i dostawą luster o wyjątkowym designie.

Oferta tego sklepu obejmuje lustra z podświetleniem LED o różnych kształtach. Klasyczne kwadratowe i prostokątne, okrągłe i owalne. Dla osób szukających bardziej nieszablonowych rozwiązań ciekawą propozycją są lustra o nieregularnym kształcie, a także projekty wykonywane na indywidualne zamówienie. Szeroka gama produktów o zróżnicowanych kształtach, formach i kolorach sprawia, że każdy z pewnością dobierze tu lustro pod potrzeby i oczekiwania. W ofercie znajdują się lustra z ramą oraz bez ramy.

lustra łazienkowe z oświetleniem, a także eleganckie lustra z LEDami do innych pokoi. Większość projektów ma dość uniwersalny charakter. Sprawdzą się w różnych pomieszczeniach i do różnych stylów wnętrzarskich, pozwalając na ciekawe aranżacje wnętrz. Są efektowne lustra stojące, a także lustra na ścianę. Każdy z prezentowanych modeli ma kilkanaście wariantów wielkości, co umożliwia dokładne dopasowanie do konkretnej powierzchni. Dzięki temu można też stworzyć ciekawą i oryginalną kompozycję z kilku luster.

Dla kobiet przygotowano lustro zaprojektowane jako wyposażenie kosmetycznej toaletki. Dla osób ceniących wygodę idealne będzie lustro sterowane za pomocą pilota. Poza tym obsługa luster odbywa się za pomocą włącznika klasycznego lub na życzenie klienta dotykowego. Opcjonalne również jest zainstalowanie wyświetlacza zegara oraz dokupienie maty zapobiegającej parowaniu lustra.

Diody LED zostały tak umieszczone, aby uzyskać efekt miękkiego i rozproszonego światła. Strumień największe natężenie generuje po bocznych stronach lustra. Odbicie nie jest bardzo mocno doświetlone, jednak efekt wizualny jest mocno dekoracyjny. Bardzo efektowne i ozdobne są też modele z taśmami LED na tafli lustra.

Standardowo wszystkie modele do wieszania mają zamocowane wieszaki na pion i poziom. Na życzenie można zamówić lustro bez wieszaka. Lustra LED nie są przystosowane do przyklejania do ściany. Przy wyborze opcji przyklejania, nie jest możliwe zamontowanie folii zabezpieczającej. Folia z kolei wyklucza zastosowanie maty antyparowej.

Co ciekawe, modele luster w sklepie nie są produktami dostępnymi w magazynie. Każdy projekt jest przygotowany indywidualnie. Czas realizacji podany w ofercie jest uściślany w podsumowaniu zamówienia. Dzięki temu klienci mają możliwość wprowadzania konfiguracji do wybranych modeli.

Dziś każdy jest przyzwyczajony do kupowania od ręki i wszystko chciałby mieć zaraz. Jednak trzeba przyznać, że przedmioty wykonywane na indywidualne zamówienie mają niezaprzeczalny urok i osobisty wymiar. Nie kupuje się przedmiotów produkowanych i sprzedawanych masowo, tylko wykonane z dbałością o tę jedyną, konkretną rzecz i o każdy szczegół. Jest to z pewnością ogromna zaleta. Szczególnie gdy można inspirując się przedstawionym lustrem, dokonać zmian, które czynią je niepowtarzalnym i jedynym w swoim rodzaju. Indywidualnie zaprojektowane lustro na zamówienie to luksusowa propozycja, ale w przystępnej cenie. Jest to internetowy sklep z lustrami, do którego warto zajrzeć.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button