Między ścianą a sufitem – listwy przysufitowe

Chociaż sztukateria kojarzy się z tradycyjnymi elementami dekoracyjnymi, to znajduje bardzo szerokie zastosowanie również w aranżacjach nowoczesnych. Listwy dekoracyjne stanowią praktyczny sposób estetycznego wykończenia pomieszczeń, a dodatkowo mogą pełnić także rolę ozdobną lub maskującą. Poznaj bliżej właściwości i zalety listew przysufitowych klasycznych oraz w wariancie z oświetleniem LED!

Listwy przysufitoweListwy sufitowe ze sklepu 4wall.pl

Listwy sufitowe – jaką pełnią rolę?

Listwy dekoracyjne przysufitowe służą przede wszystkim estetycznemu wykończeniu połączenia ściany i sufitu. Dzięki nim możliwe jest stworzenie eleganckiego przejścia pomiędzy odmienną fakturą lub kolorem tych dwóch płaszczyzn. Listwy sufitowe niwelują także wszelkie niedoskonałości, jakie mogą pojawić się w tym właśnie miejscu. Odpowiednio dobrany element tego typu jest w stanie wpłynąć nie tylko na estetykę aranżacji, ale również optycznie podwyższyć pomieszczenie lub nadać mu określony charakter – bardziej nowoczesny lub bardziej elegancki. Wiele zależy od wybranego wariantu wzorniczego, który może być prosty i minimalistyczny lub wręcz przeciwnie, mocno frezowany.

listwy na ścianę wykończeniowelistwy dekoracyjne Mardom decor – sklep 4wal.pl

Listwy LED – dekoracja i źródło światła w jednym

Szczególnie dużą popularnością wśród listew dekoracyjnych przysufitowych cieszą się obecnie listwy przysufitowe LED. Dekory tego typu w ciągu dnia przypominają klasyczne listwy przysufitowe, pełniące przede wszystkim rolę estetycznego i ozdobnego wykończenia wnętrza. Nocą przejmują jednak również funkcję dodatkowego, bardzo nastrojowego źródła światła. Listwa z energooszczędnym, przyjemnym dla oczu oświetleniem bardzo efektownie eksponuje sufit i wszystko, co znajduje się w tej części pomieszczenia. Nadaje aranżacji nowoczesnego i bardzo stylowego wyglądu. Świetnie sprawdzi się przede wszystkim w sypialni, w salonie i w przedpokoju, gdzie może pełnić rolę oświetlenia dodatkowego lub głównego, wtedy kiedy pożądane jest światło bardziej rozproszone.

listwy mardom decorListwy sufitowe to nieodłączny element w każdym nowoczesnym wnętrzu – listwy sufitowe led – https://4wall.pl/167_listwy-sufitowe-led

Listwy sufitowe – dlaczego warto?

Współczesne listwy przysufitowe produkowane są z lekkich i wytrzymałych materiałów, łatwych do samodzielnego docięcia i montażu. Wykazują dużą odporność na zabrudzenia i działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć. Mogą zostać pomalowane na dowolny kolor, co pozwala osiągnąć rozmaite efekty aranżacyjne. Ich zaletą jest także różnorodny wybór wzorów – zarówno tych klasycznych, prostych, pozbawionych frezowań, jak i tych stylizowanych na bardzo tradycyjne, z licznymi zagłębieniami. Listwy sufitowe tworzą estetyczne przejście pomiędzy ścianą a sufitem wykończonymi w dowolny sposób – poprzez pomalowanie farbą, naklejenie tapety czy wyłożenie kamieniami elewacyjnymi. Dekory tego typu niwelują krzywizny i niedoskonałości elewacji, a także ułatwiają ich późniejsze odnawianie czy przemalowywanie. W zależności od wybranej szerokości listwy mogą także optycznie powiększyć pomieszczenie, wizualnie unosząc je do góry. Warianty z oświetleniem LED staną się również niezwykle nowoczesnym dodatkiem do aranżacji wnętrza i pozwolą wyeksponować takie elementy, jak piękne lampy czy rozety sufitowe.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button