Kiedy na dworze zaczyna robić się zimno, myszy chętnie zaglądają do domu czy piwnicy. Poszukując jedzenia i schronienia, często zapędzają się w rejony mieszkalne. A tego zaakceptować nie można.
Idealnym sposobem na myszy są oczywiście koty. Nie każdy jednak może lub chce mieć zwierzęta w domu. Czym w takim razie zastąpić łownego dachowca? Istnieje wiele sposobów na myszy, dzięki którym gryzonie trzymają się z daleka. W szczególności warto zwrócić uwagę na te jak najbardziej humanitarne, dzięki którym zwierzęciu nie dzieje się krzywda. Odłóżmy zatem na bok wszelkiego rodzaju trutki i zerknijmy na nowoczesne odstraszacze. Urządzenia te w różny sposób oddziałują lub wabią gryzonie, skutecznie je neutralizując. Jaki odstraszacz na myszy wybrać do domu, a jaki sprawdzi się w piwnicy czy sklepie? Oto kilka najpopularniejszych i najskuteczniejszych rozwiązań.
Odstraszacz na myszy do domu
Spotkanie z małą myszką w domowej kuchni lub łazience może przyprawić domowników o szybsze bicie serca. Wiele osób panicznie reaguje na te włochate stworzenia, dlatego poszukują skutecznego sposobu, dzięki któremu gryzonie nie będą ich odwiedzać. Odstraszacze na myszy to nowoczesne urządzenia, które mogą stać się rozwiązaniem problemu. Jaki model najlepiej wybrać do domu? Na rynku spotkać można wiele różnych pułapek czy odstraszaczy, jednak nie wszystkie tak samo dobrze sprawdzą się na powierzchni mieszkalnej. Ustawienie w salonie nieestetycznie wyglądającej klatki nie wchodzi w grę. Wybierając odstraszacz na myszy do domu, lepiej zwrócić uwagę na innowacyjne modele działające na zasadzie ultradźwięków. Fale wydobywające się z urządzenia wpływają na układ nerwowy myszy i zmuszają zwierzęta do ucieczki. Dodatkowo jedno urządzenie bardzo często działa nie tylko na myszy, ale także na szczury czy owady. Głównymi zaletami odstraszaczy jest brak konieczności sięgania po trujące substancje, a także bezpieczeństwo użytkowania przy dzieciach czy zwierzętach domowych. Nie wiesz na jaki odstraszacz się zdecydować? Zerknij na New-Electric.pl!
Kupując odstraszacz na myszy, należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych informacji zawartych w specyfikacji. Jedną z najistotniejszych jest zasięg działania urządzenia, który musi być dobrany do wielkości pokoju, w jakim ma ono stanąć. Dodatkowo należy sprawdzić, czy może być użytkowany, jeśli w domu jest pies lub kot, a także, w jaki sposób urządzenie jest ładowane i jakie jest jego dokładne zastosowanie.
Odstraszacz na myszy do piwnicy lub hali produkcyjnej
W piwnicy, hali magazynowej czy na terenie marketów znacznie lepiej sprawdzą się odstraszacze w postaci różnego rodzaju klatek i pułapek. Również w tym wypadku nie trzeba robić gryzoniom krzywdy, na co pozwalają nowocześnie zaprojektowane konstrukcje. Jednymi z najbardziej popularnych pułapek są duże klatki, które posiadają drzwiczki z dwóch stron. System działa na zasadzie zapadni, a do klatki wkłada się przynętę wabiącą mysz. Oprócz metalowych boksów można spotkać również różnego rodzaju tunele o przezroczystych lub nieprzezroczystych ściankach wykonanych z plastiku.
Pułapki i klatki są równie bezpieczne przy użytkowaniu jak odstraszacze elektryczne. Gryzonie zamknięte w pojemniku mogą spędzić tam nawet kilka godzin, ponieważ konstrukcja zawiera specjalne otwory umożliwiające im oddychanie. Uwalniając mysz, należy pamiętać o tym, aby odejść maksymalnie daleko od jakichkolwiek zabudowań, do których zwierzę mogłoby powrócić. Jako przynęta może posłużyć nie tylko ser, ale także kiełbasa, różnego rodzaju nasiona, a nawet masło orzechowe.