Wanna z hydromasażem – jak wybrać tę idealną?

Wanna to kluczowe miejsce w niemal każdej łazience. W wannie zażywamy relaksujących kąpieli, dbamy o nasze ciało oraz przeprowadzamy różnego typu rytuały oczyszczające. Wanna powinna być na tyle przestronna i wygodna, by korzystanie z niej sprawiało nam maksymalną przyjemność. Ponadto, dostępne dziś modele wanien wyposażone są w liczne udogodnienia, które mogą dodatkowo zwiększyć komfort korzystania z nich. Do takich należy opcja hydromasażu, po którą sięgają szczególnie chętnie (choć nie tylko) panie. Jeśli zależy ci na wyborze optymalnej wanny z hydromasażem – zapraszamy do krótkiej lektury będącej wprowadzeniem w ten temat.

Hydromasaż – dla kogo?

Hydromasaż to od kilku lat dość powszechnie stosowane udogodnienie. Hydromasaż polega na tworzeniu strumienia wody pod odpowiednim ciśnieniem. Zostaje on wygenerowany za pomocą specjalnej pompy, a jego przebieg regulują obecne w konstrukcji wanny dysze. Mogą być one ruchome lub nieruchome, w zależności od konkretnego modelu wanny oraz od tego, w której części zostały umieszczone.

Sterowanie hydromasażem jest dość proste i polega na ręcznym lub elektronicznym ustawianiu trybu pracy poszczególnych części. Mamy więc możliwość zarówno zmiany kierunku strumienia wody jak i jego intensywności. Niektóre dostępne modele wanien z hydromasażem pozwalają również na ustawianie bardziej skomplikowanych programów masowania, na przykład dedykowanych do konkretnych części ciała.

Najczęściej, spotkać możemy 3 potencjalne sposoby działania hydromasażu. Pierwszy, polega na delikatnym i odprężającym oddziaływaniu niezbyt silnego strumienia wody. Nazywany jest masażem perełkowym. Drugi to masaż tak zwanymi biczami wodny – czyli intensywnymi i dynamicznymi strumieniami wody. Trzeci to połączenie poprzednich dwu, nazywany jest masażem powietrzno-wodnym.

Wygodna wanna z hydromasażem – czyli jaka?

Wanny z hydromasażem wyposażone są często w dodatkowe udogodnienia oraz elementy konstrukcyjne, które mają zwiększyć komfort korzystania z nich. Przystępując do zakupu, wanny z hydromasażem warto o nich pamiętać, gdyż mogą mieć duży wpływ na nasze zadowolenie z nabytego produktu.

Przede wszystkim warto się upewnić, czy konstrukcja danej wanny nam odpowiada. Oprócz jej kształtu, długości oraz szerokości, pomocna będzie obecność zagłówka, podłokietników oraz półek, na których można trzymać kosmetyki i inne obiekty wykorzystywane w czasie mycia.

Warto także zwrócić uwagę na obecność programatora oraz oferowane przez niego możliwości. Programator powinien pozwolić nie tylko na wybór konkretnego programu działania, ale również ustawić czas trwania masażu, temperaturę wody oraz intensywność natrysku.

Dodatkowymi udogodnieniami są także systemy chromoterapii oraz ultradźwięków. Oba mają olbrzymi wpływ na komfort kąpieli, zwłaszcza jeśli zależy nam na intensywnym i długim relaksie. Pierwszy system polega na emitowaniu przyjemnych dla oczu świateł i kolorów, których oddziaływanie wpływa na nasze zadowolenie. System ultradźwięków wykazuje natomiast pozytywny wpływ na nasze zdrowie, pomagając w dogłębnym rozgrzaniu organizmu już od pierwszych chwil kąpieli.

Ponadto, warto zwrócić uwagę na potencjalne systemy zabezpieczające. Szczególnie ważny jest czujnik wody, który informuje nas o jej poziomie oraz zapobiega uruchomieniu opcji masażu, gdy poziom wody jest zbyt niski.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button