Umywalki nablatowe – dla piękna i wygody korzystania z łazienki

Umywalki nablatowe zrewolucjonizowały nasze podejście do umywalek. Oprócz pełnienia zwykłych funkcji umywalki, odznaczają się wyjątkowymi parametrami estetycznymi. Dlatego tak często znajdują zastosowanie w łazienkach hotelowych, restauracyjnych oraz w domach tych osób, którym zależy na eleganckim i szykownym wystroju. Poniżej podpowiadamy – na czym polega działanie umywalki nablatowej, kiedy warto się na nią zdecydować oraz jakie rodzaje możemy znaleźć.

Umywalki nablatowe – mocowanie, przeznaczenie, funkcjonalność

Umywalki nablatowe są przeznaczone do montowania na blatach. Najczęściej – na dedykowanych do tego meblach łazienkowych. Szafki pod umywalkę to często stosowane meble łazienkowe, które mogą nam w tym pomóc.

Wiele spośród dostępnych umywalek nablatowych sprzedawanych jest właśnie w komplecie z dopasowaną do ich kształtu szafką. Jeśli natomiast montujemy umywalkę na własnej, już posiadanej szafce łazienkowej, wówczas warto pamiętać o kilku najważniejszych sprawach.

Przede wszystkim – powinniśmy zabezpieczyć ten mebel przed szkodliwym działaniem wilgoci. Stosuje się w tym celu specjalne, wodoodporne lakiery, które hamują wpływ wilgoci na strukturę materiału, z którego szafka została wykonana.

Warto przy tej okazji zwrócić uwagę, czy szafka jest wystarczająco wytrzymała, by utrzymać ciężar umywalki. Jeśli stawiamy umywalkę na blacie podwieszanym do ściany, wówczas powinniśmy upewnić się co do jego sposobu mocowania, a także materiału, z którego ściana została wykonana. W zależności czy jest murowana, czy wykonana z bloków ceramicznych, warto wybrać odpowiedni zestaw montaży oraz kołki o właściwej długości.

Umywalki nablatowe – najmodniejsze modele, wzory, materiały

Umywalki nablatowe są bardziej eleganckie i szykowne, niż ich standardowe odpowiedniki. Przede wszystkim – znajdziemy modele wykonane z rozmaitych materiałów o wysoce estetycznym oddziaływaniu. Zacznijmy od tego, że standardowym materiałem wykorzystywanym w produkcji umywalek jest ceramika. Jej zaletą jest duża wytrzymałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne (zarysowania, uderzenia) oraz łatwe czyszczenie. Ceramika prezentuje najczęściej jasne odcienie bieli – króluje oczywiście śnieżnobiały – które dobrze wpasowują się w aranżację większości łazienek.

Osobom o bardziej wymagającym guście, polecamy wybór innych materiałów. Na popularności zyskują granit, marmur, a także mieszanki różnych ich odcieni – nazywane kompozytem lub konglomeratem. Umywalki takie pasują do aranżacji eleganckich, a także łazienek urządzonych w nowoczesnym, nietypowym stylu. Ich zaletą jest duża, masywna konstrukcja, która przyciąga uwagę; często to właśnie umywalka kamienna staje się punktem centralnym danej łazienki.

Osobom zainteresowanym umywalkami nablatowymi o nietypowych walorach estetycznych polecamy zapoznać się z ofertą Armatura, sklepu internetowego specjalizującego się w dostarczaniu rozwiązań sanitarnych dla łazienek i kuchni. Wśród obecnych w ofercie umywalek nablatowych wyróżnia się Elita Belle – dostępna w kilku wersjach o odmiennej długości. Jest to umywalka wykonana z czarnej ceramiki, która dobrze pasuje do łazienek urządzonych zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. Intensywnie czarny, matowy kolor tworzy przeciwwagę dla pozostałych elementów wyposażenia łazienki.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button