Stylowa łazienka w twoim domu – to proste!

Pokój kąpielowy to miejsce, w którym możemy odnaleźć upragniony spokój i ukojenie po ciężkim dniu. Relaksująca kąpiel sprawia, że odpoczywa zarówno umysł, jak i ciało. Jak zbudować łazienkę marzeń?

Czym w zasadzie jest łazienka marzeń? Jest to miejsce, w którym zawsze czujemy się dobrze, a wykonywane czynności pielęgnacyjne sprawiają nam przyjemność. Czasami będzie to szybki prysznic, a innym razem długa odprężająca kąpiel. Chęć zmiany wyglądu tego pomieszczenia pobudza wyobraźnie, zwłaszcza gdy przeglądamy katalogi z różnego rodzaju sanitariatami. Niezależnie od tego, jak dużą mamy łazienkę, możemy zaaranżować ją w taki sposób, że będzie przyciągała wzrok. Dobrym do tego sposobem są wanny wolnostojące, które znamy przede wszystkim z resortów SPA i luksusowych hoteli. Czasami niewielka zmiana może zrobić wielkie wrażenie.

Wanny wolnostojące

W zależności od wielkości pomieszczenia i jego usytuowania, wanny wolnostojące można zainstalować w centralnym miejscu pomieszczenia lub w specjalnie do tego przygotowanej części łazienki. Osadzona na środku daje wrażenie ekskluzywności i wyjątkowości. Uzupełniona o stylową baterię będzie robiła piorunujące wrażenie. Innym razem, jeśli są takie możliwości, można ją zainstalować w pobliżu okna, z którego rozpościera się widok np. na ogród. Zastosowanie inteligentnego szkła nie będzie przyciągało wścibskiego wzroku, a nam pozwoli się odprężyć po trudach dnia. Wokół wanny warto zadbać o podręczne półki, na których można postawić kosmetyki czy ręczniki. Dzisiaj tego rodzaju sanitariaty mają różne kształty i kolory. Możemy więc pomyśleć o obudowie czarnej, siwej lub różowej. Urządzona w ten sposób łazienka uzbrojona w nadające klimatu światło, będzie pełniła funkcję domowego SPA.

Wanny akrylowe

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się wanny akrylowe. Materiał, z którego są zrobione, jest przyjemny w dotyku, długo trzyma ciepło, co jest ważne podczas kąpieli i jest lekki. Ponadto długo utrzymuje świeżość i nie wymaga stosowania silnych środków chemicznych. Argumenty te przemawiają do wielu i dzięki temu modele te wygrywają rywalizację choćby z wannami stalowymi. Współczesna technologia pozwala na tworzenie sanitariatów o różnych rozmiarach i kształtach. Popularne stały się wanny prostokątne. Surowe kształty tego wyposażenia często są idealnym uzupełnieniem wystroju łazienki. Ponadto ich regularność umożliwia ustawienie ich w różnych miejscach, co jest znaczącym ułatwieniem. Akryl jest na tyle plastyczny, że wnętrzu wanny nadaje się różne kształty. Dzięki temu niektóre modele posiadają zaokrąglenia, które stanowią idealne podparcie dla pleców i dają możliwość oparcia głowy. Wanny akrylowe i prostokątne dają dzisiaj wiele możliwości aranżacji. Inspiracji można szukać na https://polimat.com.pl/wanny/wanny-akrylowe-prostokatne.

Wyjątkowa kąpiel

Modyfikacja parametrów łazienki niezależnie od jej wielkości pozwala na indywidualną aranżację jej wnętrza. Obecne technologie dają całe spektrum możliwości wykończenia tego pomieszczenia. Dlatego wstawienie wanny wolnostojącej z odległego marzenia można urzeczywistnić już dziś. Wystarczy odpowiedni plan i jego wdrożenie. Z kolei, gdy wolimy konwencjonalne rozwiązania w nietypowym wydaniu, to możemy pomyśleć o wannach prostokątnych, z których również będziemy zadowoleni. Po zakończeniu remontu i modyfikacji przyjdzie w końcu czas na wyjątkową kąpiel, którą będziemy mogli powtarzać każdego dnia.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button