Ile kosztuje klimatyzacja w domu i mieszkaniu?

Klimatyzacja to przydatne urządzenie w domu i mieszkaniu zwłaszcza latem, gdy suche i gorące powietrze wpływa na nasz dyskomfort. Dawniej to urządzenie było stosowane jedynie w większych obiektach, aktualnie coraz chętniej korzystamy z klimatyzacji w domu. Ile kosztuje klimatyzacja? Dlaczego warto postawić na to urządzenie?

Ile kosztuje klimatyzator?

Okazuje się, że klimatyzacja znacząco wpływa na nasze samopoczucie i pozwala nam zaznać ochłodzenia w upalne dni. Domy i mieszkania szybko się nagrzewają latem, dlatego takie rozwiązanie daje nam ogromny komfort. Nie bez powodu coraz chętniej decydujemy się na zakup klimatyzatora – atrakcyjne oferty przyciągają wzrok i sprawiają, że inwestycja posłuży nam przez lata. Jeśli chodzi o domy i mieszkania, średni koszt klimatyzacji wynosi najczęściej ok. 3-4 tysiące złotych, przy czym wiele zależy od tego, na jaki rodzaj urządzenia postawimy.

Najtańsze klimatyzatory ścienno-sufitowe to koszt rzędu ok. 1000 zł wzwyż. Jeśli pragniemy postawić na innowacyjne sprzęty tego typu stworzone w oparciu o technologię inwerterową, za zakup zapłacimy około 2000 zł. Najdroższe są natomiast klimatyzatory kasetonowe, których koszt sięga od 4000 do 9000 zł. Podłogowe rozwiązania bazujące na klimatyzatorze o mocy 5 kW kosztują na rynku ok. 3500-7000 zł.

Od czego zależy cena urządzenia?

Cena klimatyzatora zależy od danego producenta, jak i zakresu funkcji sprzętu oraz jego mocy. Coraz częściej decydujemy się na zakup urządzenia w sklepach online, przy czym w tym przypadku musimy liczyć się z kosztem zatrudnienia ekipy montującej. Przenośny klimatyzator nie kosztuje wiele, jednakże cechuje się mniejszą wydajnością. Stosowany jest tam, gdzie występują problemy podczas zamontowania tradycyjnych jednostek.

Koszt montażu klimatyzatora jest różnorodny, jednak zazwyczaj wynosi ok. 600-800 zł. Specjaliści wskażą nam, jak zadbać o urządzenie oraz prawidłowo je uruchomią. Lepiej nie stosować samodzielnego montażu, gdyż to może skutkować utratą gwarancji producenta.

Zalety klimatyzacji w domu

Warto zauważyć, że klimatyzacja w domu jest bardzo dobrą opcją dla alergików i osób borykających się z problemami płucnymi. Poprawa jakości powietrza dzięki klimatyzatorowi to główna zaleta, która daje nam pewność, że oddychamy czystym i zdrowym powietrzem. Specjalny filtr umieszczony w urządzeniu ma za zadanie wyłapywać szkodliwe cząstki, jakie znajdują się w powietrzu. Ponadto, w gorące dni nie musimy otwierać okien i możemy cieszyć się chłodem wewnątrz budynku.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button