Projektujemy łazienkę – jakie kinkiety wybrać?

Najważniejszą częścią każdego projektu wnętrza, jest jego oświetlenie – to ono sprawia, że osiągamy zamierzony efekt, tworzy odpowiedni nastrój zależnie od pomieszczenia. Niewłaściwie wybrane, może drażnić, denerwować, a w ostateczności – przyprawić o ból głowy. Jakie kinkiety wybrać do łazienki, aby pasowały do naszego projektu?

Właściwy design to podstawa

Jeśli nasza łazienka, kuchnia czy też salon zaprojektowane są w konkretnym stylu – nasze kinkiety również powinny być do niego dostosowane. Tworząc surowe wnętrze, w stylu loftowym – unikajmy nadmiernie ozdobnych kinkietów, kierując się ogólnie przyjętymi zasadami. To samo tyczy się salonu zdobionego złotem, czy stylu shabby chic – unikajmy kontrastu, który sprawi, że nasz projekt będzie wyglądał na chaotyczny i nieprzemyślany.

Szczególnie ważne jest, aby właściwe oświetlenie wybrać w przypadku łazienki – to tam bardzo często znajdują się powierzchnie lakierowane, które odbijają światło, jak płytki podłogowe i ścienne.

Bardzo istotny, poza stylem, w jakim zaprojektowane są kinkiety, jest też sposób oświetlenia. Jeśli zależy nam na podświetleniu kabiny prysznicowej, z pewnością wybierzemy taki produkt, który światło rozproszy, aby nie drażniło w trakcie korzystania z łazienki. Z kolei w przypadku, gdy potrzebujemy światła we wskazanych punktach – wybierzemy kinkiety, które umożliwią nam wybranie, gdzie ono pada, jaka jest jego jasność oraz czy wszystkie punkty mają zostać podświetlone jednocześnie. To bardzo ważne, jeśli wybieramy oświetlenie do dużych pomieszczeń, składających się z wielu sprzętów – poprawne oświetlenie wnętrza to także kwestia bezpieczeństwa – nas i naszej rodziny, dlatego warto o to zadbać.

Kontakt ze specjalistą

Nie ma co do tego wątpliwości – warto porozmawiać z kimś, kto doradzi nam dokładnie, jakie kinkiety będą idealnie pasowały do naszego wnętrza. Niezależnie od tego, czy jest to oświetlenie lustra, czy też pozostałej części pomieszczenia, z pewnością znajdziemy odpowiedniego specjalistę, który doradzi nam w zakupie kinkietów przeznaczonych do naszego wnętrza. Szczególnie ważne są takie konsultacje w momencie, gdy nie mamy ani doświadczenia w samodzielnym montażu oświetlenia, ani wiedzy technicznej. Wtedy też kontakt ze sklepem lub hurtownią, może zapobiec przykremu wypadkowi przy pracy.

Przykładem takiej firmy jest sklep Boxlab, którego stronę możemy znaleźć pod adresem https://boxlab.pl/. Szeroki asortyment sklepu pozwala na precyzyjne dopasowanie produktu do potrzeb klienta. W ofercie posiadają kinkiety łazienkowe, które bardzo łatwo wyszukać w przeglądarce – wszystkie zgrupowane są w odpowiedniej kategorii, pod jednym adresem https://boxlab.pl/kinkiet-lazienkowy.

Jeśli jednak potrzebujemy kinkietów do lustra, warto wybrać oświetlenie dedykowane – takie, które oświetli precyzyjnie wybrany obszar, nie rozpraszając przy tym światła i nie oślepiając nas. Tu także warto zasięgnąć rady specjalisty – w końcu stając przed lustrem, będziemy widzieli ten produkt niemal codziennie, więc ważne jest, aby spełniał wszystkie nasze wymagania. Firma Boxlab posiada dedykowaną kategorię do tego typu produktów, z którą warto się zapoznać: https://boxlab.pl/kinkiet-nad-lustro.

Najważniejsze, to mieć określone wymagania odnośnie designu produktu. Wiedząc, czego szukamy w kwestii koloru, kształtu czy stylu, będziemy w stanie bardzo szybko odnaleźć odpowiednie kinkiety, nawet bez wiedzy technicznej – po nią, udamy się bowiem do specjalisty.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button