Lampa do łazienki. O czym należy pamiętać przed wyborem?

Urządzenie łazienki należy na pewno do najtrudniejszych zadań stojących przed osobami aranżującymi swoje mieszkanie. Trudność wynika przede wszystkim z faktu, że wszystkie jego elementy muszą nie tylko doskonale się prezentować i współgrać ze sobą, ale też być w stu procentach funkcjonalne, umożliwiając na przykład wykonanie makijażu oraz być wytrzymałe w trudnych warunkach – w zetknięciu z wilgocią i wysokimi temperaturami.

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki jest z całą pewnością oświetlenie. Od niego zależy nie tylko, na ile przyjemne będą chwile relaksu spędzane w tym pomieszczeniu po całym dniu ciężkiej pracy, ale też to, na ile łatwo będziemy mogli wykonać makijaż i inne precyzyjne czynności higieniczne. Poza tym lampy w łazience w dużym stopniu wpływają na to, jak będzie prezentować się to wnętrze. Przed ich wyborem warto więc dobrze się zastanowić i wziąć pod uwagę kilka kluczowych zasad. Oto one.

Elektryka do wilgotnego pomieszczenia. Na co należy zwrócić uwagę?

W łazience wszechobecnym czynnikiem jest wilgoć, która panuje w niej właściwie przez cały czas. Wszystkie elementy jej wyposażenia powinny więc być odporne na – w wielu przypadkach destrukcyjny – wpływ wody. Dlatego tak ważne jest, by wybierać osprzęt przeznaczony do użytkowania w takich właśnie warunkach. To na szczęście nie będzie trudne. Wybierając lampy do łazienki renomowanych producentów, mamy pewność, że wszystkie ich elementy są odpowiednio zabezpieczone przed wodą. Duży wybór takich lamp znajdziemy na stronie https://www.strefalamp.pl/.

Dla pewności warto jednak sprawdzić, jaki stopień ochrony posiada dany model. Jeśli chodzi o oświetlenie, które zostało dopuszczone do użytku w łazience, musi on wynosić przynajmniej IP 44. Warto jednak pamiętać o tym, że im bliżej źródeł wody znajdzie się dana lampa (na przykład w pobliżu baterii wannowej, prysznicowej lub umywalkowej, a także w sąsiedztwie zaworu), ta wartość powinna być wyższa.

Plafony. Uniwersalne rozwiązanie do (niemal) każdej łazienki

Kolejna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze lampy łazienkowej to rzecz jasna jej wygląd. Ten powinien przede wszystkim być dopasowany do wyglądu pozostałych elementów jej wyposażenia i tworzyć z nimi spójną całość. Projekt powinien być też stworzony w ten sposób, by lampa zajmowała jak najmniej przestrzeni – a ta w małych łazienkach, najczęstszych w blokach oraz kamienicach – jest na wagę złota.

Pod tym względem szczególnie dobrze wypadają plafony – znajdziemy je na stronie https://www.strefalamp.pl/lampy-do-lazienki. Duża różnorodność dostępnych w sklepach modeli sprawia, że bez problemy dobierzemy ten idealny do danego wnętrza – bez względu na to, czy chodzi o łazienkę urządzoną w klasycznym stylu, czy też wnętrze, przy którego aranżacji kierowaliśmy nowoczesnymi trendami. Ich kolejna zaleta to płaska obudowa i wynikający z tego fakt, że zajmują niewiele miejsca w małej łazience. Nie bez znaczenia jest też to, iż zdecydowana większość obecnych dziś na rynku plafonów jest wyposażona w diody LED, co znacznie zmniejsza ich zużycie energii.

Kinkiet nad lustro. Czemu jest tak ważny? Jak wybrać odpowiedni model?

Lustro to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki, umożliwiający precyzyjne wykonanie makijażu czy inne czynności higieniczne. By jednak dobrze spełniało swoje funkcje, konieczne jest dobre doświetlenie. Szeroki wybór lamp nad lustro czeka na nas pod adresem https://www.strefalamp.pl/kinkiet-nad-lustro.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button