Kabiny prysznicowe do nowoczesnej łazienki. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Kabina prysznicowa to jedno z najważniejszych rozwiązań obecnych w łazience. Pozwala na wzięcie szybkiego prysznica, odświeżenie się po długim dniu oraz oszczędne gospodarowanie zasobami wody. Wybór kabiny prysznicowej, wbrew pozorom, nie jest łatwym zadaniem – pod uwagę musimy wziąć bowiem wiele czynników, które pozwolą na idealne dopasowanie kabiny zarówno do wystroju łazienki, jak i naszych oczekiwań użytkowych.

Podstawowe rodzaje kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe dostępne są w kilku wariantach. Najpopularniejszym aktualnie rozwiązaniem są kabiny narożne, które montuje się w rogu łazienki. Pozwala to na optymalnie zagospodarowanie dostępnej przestrzeni oraz umieszczenie kabiny w praktycznie każdej łazience, nawet tej niewielkiej. Kabiny mogą posiadać różne formy, które są warunkowane kształtem brodzika – może być to kwadrat, półokrąg, prostokąt lub inna figura. Przestrzenie prysznicowe to także wnęki tworzące ściany stałe, do których montowane są drzwi prysznicowe. Takie rozwiązania idealnie sprawdzają się w łazienkach z wnęką oraz dla osób, które pragną wydzielić odrębną strefę w pomieszczeniu na prysznic. Oprócz tego, kabiny prysznicowe mogą być konstruowane z modułów, których szeroki wybór pozwala na stworzenie idealnej przestrzeni kąpielowej. Rozwiązania modułowe dostępne oferuje m. in. marka Roca w kolekcjach Capital i Area.

Nowoczesnym i szczególnie wartym uwagi rozwiązaniem dla osób, które szczególną wagę przywiązują do kwestii estetycznych, są natomiast kabiny prysznicowe typu walk-in. Takie kabiny prysznicowe idealnie sprawdzą się szczególnie w dużych łazienkach, w których może zostać wygospodarowana większa przestrzeń na sam prysznic. Kabiny walk-in mogą występować zarówno w wersji z brodzikiem, jak i bez niego. Kabiny walk-in bez brodzika zazwyczaj pozbawione są także fizycznych drzwi, od reszty pomieszczenia oddziela je natomiast przeszklona ścianka, co pozwala na stworzenie minimalistycznego i nowoczesnego wystroju wnętrza.

Kabiny prysznicowe do nowoczesnej łazienki. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie? 2

Na co zwracać uwagę przy wyborze kabiny prysznicowej?

Wybierając kabinę prysznicową do swojej łazienki należy zwrócić uwagę nie tylko na jej rodzaj, kształt oraz rozmiar, ale także na materiał, z którego wykonane są jej ścianki i drzwiczki. W ostatnich latach prawdziwe triumfy święci szkło hartowane, które prezentuje się bardzo estetycznie i atrakcyjnie nadając pomieszczeniu dodatkowych walorów wizualnych. Jego zaletą jest także grubość, która w przypadku kolekcji Capital marki Roca wynosi 6 i 8 mm. Szkło może być zarówno całkowicie przezroczyste, jak i występować w wersji matowej, z nadrukiem lub barwionej na konkretny kolor. Szklane kabiny prysznicowe są cenione za swoją estetykę, nowoczesność oraz trwałość. Doskonałym przykładem są tu wszystkie rozwiązania prysznicowe marki Roca, których atutem jest specjalna powłoka MaxiClean ułatwiająca zachowanie szklanej powierzchni kabiny w idealnej czystości.

Oprócz szkła, konstrukcja kabin prysznicowych opiera się także o specjalne aluminiowe profile, które najczęściej występują w kolorze srebrnym oraz wykończeniu matowym lub chromowanym. Przy wyborze kabiny prysznicowej do swojej łazienki warto zwrócić uwagę także na detale – zawiasy drzwiczek, uszczelki oraz łożyska rolek. W specjalne rolki jezdne pozwalające na płynne przesuwanie drzwi oraz system cichego domykania wyposażone są wyjątkowe kabiny prysznicowe Area marki Roca, które zbudowane są z wysokiej jakości prostych profili z chromowanego aluminium oraz gładkich tafli szkła hartowanego.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button