Estetyka, techniczne nowinki i dbałość o środowisko. Jak urządzić elegancką łazienkę w bloku?

Jakimi zasadami powinniśmy się kierować, urządzając łazienkę w bloku? Co zrobić, by była ona elegancka i luksusowa mimo często niewielkiego rozmiaru? W jakim stylu najkorzystniej urządzić tego rodzaju pomieszczenie? I jakie meble oraz urządzenia powinny się w nim znaleźć?

Urządzając łazienkę w bloku, warto pamiętać, że na rynku dostępne są wysokiej jakości elementy wyposażenia: armatura, ceramika i gresy łazienkowe, a także designerskie urządzenia sanitarne. Nieco szyku doda łazience wolnostojąca wanna, armatura w oryginalnym kolorze – na przykład miedzi czy różowego złota – czy oryginalny żyrandol. Pomieszczenie może uzupełnić elegancka, wyposażona w dyskretne zintegrowane oświetlenie i matę grzewczą szafka z lustrem. Łazienka w bloku może być dzięki temu nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna!

Funkcjonalność, elegancja i nowoczesne technologie

Najlepsze meble do niewielkiej łazienki w bloku to te, które łączą w sobie różne funkcje. Przykładem takiego wielofunkcyjnego mebla może być szafka z lustrem do łazienki z oświetleniem. Jeżeli lubisz korzystać z nowoczesnych rozwiązań, na pewno zainteresuje Cię model z dodatkowymi gadżetami, takimi jak głośnik Bluetooth czy stacja pogodowa. Lustro do łazienki z szafką (https://alasta.pl/kategoria-produktu/szafki-lazienkowe-z-lustrem/) wyposażone w zintegrowane oświetlenie LED to mebel łączący aż trzy różne funkcje. Jak wiadomo, właściwe oświetlenie łazienki jest równie istotne jak praktyczna aranżacja wnętrza. Odpowiednio rozmieszczone punkty świetlne wpływają na wygląd wnętrza i panujący w nim nastrój, a co za tym idzie – na nasze samopoczucie i komfort korzystania z łazienki.

Gadżety takie jak zegar, stacja pogodowa czy możliwość odtwarzania dźwięku, sprawiają, że zwykła szafka lustrzana do łazienki zamienia się w bardzo elegancki i wyrafinowany element wystroju wnętrza. Decydując się na tego rodzaju wielofunkcyjny dodatek, zapobiegamy też zagracaniu wnętrza – jeśli chcemy wiedzieć, która jest godzina, lub posłuchać muzyki podczas kąpieli, nie musimy stawiać w łazience zegarka czy sprzętu grającego.

LED – energooszczędne oświetlenie

Oświetlenie LED z kolei to jeden ze sposobów na oszczędzenie energii, a w efekcie – zadbanie o środowisko. Obok szafki z lustrem i oświetleniem LED równie ciekawym rozwiązaniem hołdującym dbałości o naszą planetę może być umywalka zintegrowana z toaletą. Dzięki niej nie tylko zaoszczędzimy miejsce, ale i wodę! Produkt ten pozwala bowiem ponownie wykorzystać wodę z umywalki w spłuczce naszej toalety.

Lustra na sąsiadujących ścianach, szafki z lustrem – łazienkowe tricki na optyczne powiększenie przestrzeni

Choć to już być może ogólnie znany fakt, warto wspomnieć, że umiejętnie rozmieszczone lustra optycznie dodają pomieszczeniu przestrzeni. W niewielkich łazienkach w bloku świetnie sprawdzą się pozwalające zaoszczędzić miejsce lustra z szafką, łazienkowe lustra nad wannę oraz lustra montowane na sąsiadujących ze sobą ścianach, łączące się pod kątem prostym. Im więcej, tym lepiej. U wielu producentów można zamówić na przykład lustro z szafką łazienkową na wymiar.

Urządzając łazienkę w bloku, zastanówmy się przede wszystkim, w jakim otoczeniu będziemy się najlepiej czuć. Wybierając spośród różnorodnych propozycji dostępnych na rynku, rozważmy także to, na ile uniwersalne jest wybrane przez nas wyposażenie, byśmy za kilka lat nie musieli ponownie jej remontować.

 

Artykuł gościnny.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button