Wanna w łazience – relikt czy ponadczasowy komfort?

Podczas remontu lub wyposażania wnętrza stajemy przed wieloma dylematami, a jednym z nich jest odwieczne pytanie: wanna wolnostojąca czy prysznic? Oba rozwiązania mają swoich gorących zwolenników, a my dziś przyjrzymy się argumentom tych, którzy nadal nie wyobrażają sobie życia bez wygodnej wanny z akrylu.

Gorąca kąpiel – odprężenie po ciężkim dniu

Ludzkie życie powstaje w środowisku wodnym. Przez dziewięć miesięcy ciąży to właśnie woda była naszym domem. To dlatego zanurzenie się w wodzie daje nam tak niezwykłe i natychmiastowe uczucie ukojenia i odprężenia. Domowe kąpiele pomagają zrelaksować się, zmniejszają napięcie, są skuteczną metodą w walce z bezsennością. Do kąpieli, która ma pomóc w walce ze stresem, lękami czy zaburzeniami snu możesz użyć soli do kąpieli oraz olejków eterycznych, na przykład lawendowego i jodłowego. By zapewnić sobie kąpiel, która naprawdę koi zmysły, możesz w kąciku wanny ustawić odtwarzacz z ulubioną, relaksującą muzyką, zmniejszyć w łazience ilość światła lub zapalić świeczki. 30 minut w tak rozkosznych warunkach uciszą najbardziej niespokojne myśli.

Kąpiele w wannie jak najbardziej zdrowotne

Domowe kąpiele w wannie to nie tylko relaks, ale także możliwość realnej i prawdziwej terapii. Mało osób wie, iż substancje potrzebne nam dla zachowania zdrowia nasze ciało może wchłaniać także przez… skórę. Tak właśnie działają wszelkiego rodzaju solanki dodawane do kąpieli z takimi składnikami mineralnymi jak magnez czy potas.

Zdrowotne kąpiele w domowej wannie możemy też wykonać poprzez dodawanie do wody probiotyków oraz mieszanek ziół. Kąpiele takie dostarczają nam składników mineralnych, ale też realnie leczą choroby skóry. Kąpiele dzieci w domowej wannie w wodzie z emolientami pomagają zachować skórę dzieci w dobrym stanie oraz dbają o naturalny lipidowy płaszcz ochronny skóry. Odpowiednio przygotowana kąpiel, między innymi z mieszankami ziół, probiotykami czy różnego rodzaju oliwkami chroni naszą skórę przed infekcjami.

Gorąca kąpiel może skutecznie zapobiec przeziębieniu. Gdy wróciliśmy do domu przemarznięci, jak najszybciej przygotujmy ciepłą kąpiel, najlepiej z dodatkiem ziół, olejków eterycznych i solanki. Kąpiel taką powtórzmy przez trzy dni od momentu gdy naprawdę zmarzliśmy. Drobnoustroje nie lubią gorąca, a rozwijają się właśnie wtedy, gdy nas przewieje. Gorące kąpiele i ogrzewanie całego ciała to najskuteczniejszy sposób uniknięcia przeziębienia.

Kolejny argument przemawiający za wanną to leczenie schorzeń układu mięśniowego oraz stawów. Mało kto dziś pamięta, iż w dawnej Europie przemierzano setki kilometrów, aby skorzystać z leczniczych kąpieli pomagających w chorobach stawów, mięśni czy kręgosłupa. Dziś wystarczy wizyta w aptece i własna wygodna wanna, aby leczyć choroby zwyrodnieniowe stawów oraz koić ból pourazowy.

Wanna wolnostojąca – raj dla dzieci

Szczególnego znaczenia nabiera przyścienna wanna wolnostojąca w domu, w którym pojawiają się dzieci. Wieczorne kąpiele w wannie to oczywiście świetna zabawa, ale też i pomoc w wyciszeniu się. Wieczór to czas, w którym niezwykłe wrażenia całego dnia trzeba ukoić i wyciszyć, aby pomóc naszym maluchom zasnąć. Dzieci są podekscytowane wszystkim, co się wydarzyło w ciągu całego dnia. Relaksująca kąpiel pomoże im odprężyć się, zrelaksować i łagodnie wejść w noc – czas snu.

Wanna przyścienna SWISS MEYER – prawdziwe SPA w domu

Wanna w łazience - relikt czy ponadczasowy komfort? 2

Wanna wolnostojąca przyścienna od SWISS MEYER to nie tylko możliwość kąpieli relaksujących i zdrowotnych, ale i prawdziwych zabiegów SPA. Branża kosmetyczna przynosi nam niezliczoną ilość ofert produktów, które w połączeniu z naszą domową wanną czynią naszą łazienkę prawdziwym gabinetem kosmetycznym. Dodanie odpowiednich preparatów do kąpieli pomaga zachować skórę całego ciała w naprawdę dobrej kondycji. Peelingi, płyny, sole i oliwy uczynią naszą skórę gładką, aksamitną, odżywioną, nawilżoną i jędrną.

Absolutnie każdy z nas zasługuje na zadbanie o własne zdrowie, ciało i nastrój, a wygodna i komfortowa wanna z akrylu może stać się sposobem, aby zatroszczyć się o siebie i nasze rodziny.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button