Prysznic z odpływem liniowym – czym się charakteryzuje?

Prysznic znajduje się obecnie w niemal każdej łazience. Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem jest wyposażenie go w odpływ liniowy.

Prysznic z brodzikiem czy bez?

Prysznic nadal kojarzy się z koniecznością postawienia w łazience brodzika. Nie zawsze prezentuje się on efektownie, a dodatkowo często pojawiają się problemy z utrzymaniem go w czystości. Korzystanie z prysznica wyposażonego w brodzik stanowi sporą trudność dla osób starszych, małych dzieci czy pacjentów po urazach. Niemniej jednak obecnie, chcąc zamienić wannę na prysznic, nie trzeba decydować się na instalację brodzika. Umożliwia to odpływ liniowy, dzięki któremu z jednej strony łazienka pozostanie sucha, z drugiej zaś będzie można wykończyć ją w sposób minimalistyczny. Tego rodzaju odpływ można zamontować w większości łazienek, choć należy pamiętać, że wylewka w pomieszczeniu musi mieć odpowiednią grubość. Warto więc, przed podjęciem ostatecznej decyzji, skontaktować się z fachowcem, który oceni możliwości instalacji tego rozwiązania.

W jakich przypadkach odpływy liniowe sprawdzą się najlepiej?

Prysznic z odpływem liniowym stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby urządzić łazienkę w stylu minimalistycznym. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych stylów aranżacyjnych, który można zaadaptować nie tylko w salonie czy w sypialni, lecz także w innych, mniej oczywistych pomieszczeniach. Łazienka z prysznicem wyposażonym w odpływ liniowy prezentuje się niezwykle elegancko, dlatego znalazła uznanie wśród miłośników stylu glamour. Jednocześnie warto wziąć pod uwagę tego typu rozwiązanie także w innych sytuacjach, gdy nie chodzi wyłącznie o dobór odpowiedniej koncepcji wykończenia łazienki. Prysznic z odpływem liniowym stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób starszych, w przypadku których pokonywanie wysokich stopni jest niezwykle uciążliwe. Małe dzieci czy osoby po urazach również czują się o wiele bardziej komfortowo, gdy nie muszą podnosić nóg zbyt wysoko, jednocześnie dbając o swoje bezpieczeństwo. Warto rozważyć prysznic z odpływem liniowym także w przypadku małych łazienek, gdzie standardowych wymiarów brodzik zajmuje bardzo dużo miejsca. Rozwiązanie to dobrze sprawdzi się też w domach osób, które nie lubią domywać brodzików, a zwłaszcza czyścić ich zakamarków.

Czym należy się kierować, dobierając odpływ liniowy?

Dobór odpowiedniego odpływu liniowego to zadanie dla osoby, która posiada odpowiednią wiedzę w tej materii. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim wysokość posadzki – jest to najistotniejszy parametr. Sprawdźmy również maksymalne obciążenie, zwłaszcza w przypadku odpływów ściennych czy podłogowych. Eksperci mówią też o przepustowości danego modelu, a więc ilości wody, jaką jest on w stanie odprowadzić w danym czasie. Wybierając odpływ liniowy, trzeba więc spojrzeć na wiele różnych aspektów, dlatego najlepiej poprosić o pomoc fachowca. Niemniej jednak sam odpływ, znając konkretne parametry, można już zakupić we własnym zakresie, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Warto to zrobić w miejscu, które oferuje różne modele, dopasowane do potrzeb klienta. W sklepie internetowym Vogi znajdziemy wiele odpływów liniowych w doskonałych cenach, dzięki którym remont bądź aranżacja łazienki nie okażą się bardzo kosztowne. Pamiętajmy, że prysznic z odpływem liniowym zamiast brodzika to rozwiązanie na lata, które cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród osób prywatnych, jak i właścicieli punktów noclegowych, np. hoteli.

Nasz partner radzi vogi.pl

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button