Jak wybrać płytki do małej łazienki?

Przeprowadzanie remontu w mieszkaniu to bardzo trudne i skomplikowane zadanie. Nie tylko będzie miało bardzo duży wpływ na utrudnienie życia całej rodziny, lecz co więcej, wymagać będzie od inwestora podjęcia decyzji w zakresie odpowiedniego wybrania poszczególnych elementów wyposażenia.

Szczególnie duże trudności zawsze towarzyszą wyposażaniu łazienki, ponieważ z uwagi na jej mały rozmiar, nawet tak prozaiczne sprawy jak wybranie płytek ceramicznych potrafi wywołać poważny ból głowy. Jak wybrać dobre płytki do łazienki o niewielkim metrażu?

Jaka wielkość płytek?

Aranżacja małej łazienki zawsze była trudnym zadaniem. Nie tylko trzeba na małej przestrzeni zmieścić wszystkie wymagane sprzęty i dodatki, lecz co więcej, należy odpowiednio zadbać o jej stronę estetyczną. Szczególnie dotyczy to płytek ceramiczny.

Nie da się ukryć, że już na samym początku wybierania takich płytek, czyli na określaniu ich wielkości, powstaje wiele błędów. Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że wielokrotnie powtarzanym mitem jest to, że do małej łazienki powinno się stosować małe kafelki. Jest to nieprawda, ponieważ tak wykonana łazienka nie będzie się dobrze prezentowała od strony estetycznej. Jeśli ma się małą łazienkę, powinno się do niej zakupić duże kafle, które będą charakteryzowały się wielkością nawet 60 × 60 centymetrów.

Jaki kolor płytek do małej łazienki?

Kolejnym bardzo ważnym zagadnieniem związanym z tym, jakie płytki ceramiczne wybrać do małej łazienki jest to, jakiego będą one koloru. Jest to kolejna po rozmiarze płytek sprawa, która bardzo często rodzi wiele pomyłek i błędnych wyborów.

Podstawową sprawą, o której trzeba wiedzieć, gdy ma się małą łazienkę, to aby starać się ją jak najbardziej rozświetlać przy pomocy różnego rodzaju elementów. Z tego też powodu tak ważne jest np. to, jakie się zastosuje oświetlenie w tym pomieszczeniu. Większa ilość światła sprawia, że łazienka, nawet ta mała, wydaje się nieco większa wizualnie.

Ten sam mechanizm powinien być wzięty pod uwagę w przypadku wybierania koloru płytek. Muszą one odbijać światło, aby łazienka wydawała się większa. Oznacza to, że do małej łazienki polecane są przede wszystkim jasne kafle, które będą skuteczniej odbijały światło od modeli ciemniejszych.

Jak powinno się kłaść płytki w małej łazience?

W przypadku niewielkiej łazienki poleca się takie położenie płytek, aby nie sięgały do sufitu, ponieważ będą wtedy dominowały w pomieszczeniu, lecz np. do połowy ściany, czy też nawet do jej jednej trzeciej. Dobrej jakości płytki łazienkowe na modnydom24.pl

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button