BLU salony łazienek: IÖ Eno – minimalizm i wygoda

Nowoczesne projekty łazienek coraz częściej skupiają się na minimalistycznych formach oraz wygodnych rozwiązaniach. Nic w tym dziwnego – niewielkie łazienki, z którymi możemy się spotkać np. W blokach są bardziej wymagające niż większe pomieszczenia. Mała powierzchnia łazienki potrzebuje rozwiązań, które optycznie ją powiększą, dlatego też przy takich aranżacjach najczęściej wykorzystuje się jasne kolory. Aby jak najlepiej zagospodarować przestrzeń w projektach stosowane są coraz częściej kabiny walk-in.

Nowa kolekcja kabin prysznicowych IÖ ENO

Nowa kolekcja kabin prysznicowych ENO marki IÖ to połączenie nowoczesnej, a zarazem minimalistycznej formy z niebywałą wygodą. Ścianki zostały wyprodukowane ze szkła o grubości 8mm, a ich powierzchnię pokryto specjalną, polimerową powłoką Aquaperle. Jej specjalna struktura sprawia, że spływająca po drzwiach woda przybiera postać pojedynczych kropel co znacząco redukuje osadzające się zanieczyszczenia. Takie rozwiązanie zapewnia skuteczną ochronę przed zaciekami i kamieniem gromadzącym się na powierzchni naszej kabiny, a także znacząco ułatwia utrzymanie jej w czystości.

Jednak szklana konstrukcja i zastosowanie specjalnej powłoki to nie jedyne zalety serii ENO. Kabiny posiadają również uniwersalny montaż po lewej lub prawej stronie, a także możliwość łączenia ze sobą ścianek w dowolnej konfiguracji tworząc idealnie dopasowaną do naszej przestrzeni kabinę prysznicową. Montaż ścianek ENO jest możliwy zarówno na posadzce jak i na brodziku.

BLU salony łazienek: IÖ Eno – minimalizm i wygoda 2

Niewątpliwą zaletą kolekcji jest również wygodne szerokie wejście oraz dużo miejsca podczas pryszniców. Seria ENO pozwala na stworzenie kabiny prysznicowej bez barier. Umieszczając ją na posadzce znacząco ułatwimy wykonywanie codziennych czynności osobom starszym lub poruszającym się na wózku inwalidzkim. Dodatkowo zastosowanie kabiny walk-in stanowi dobrą alternatywę dla standardowych kabin prysznicowych – jej konstrukcja pozwoli optycznie powiększyć łazienkę, a przy tym wprowadzić do niej niecodzienny i efektowny element.

Ścianki prysznicowe IÖ ENO są dostępne w wielu rozmiarach, dzięki czemu dopasujemy je do własnych preferencji oraz rozmiarów naszego pomieszczenia. Ich jakość została potwierdzona normą EN 14428:2008+A1.

BLU salony łazienek: IÖ Eno – minimalizm i wygoda 3

Zalety kabin walk – in

Do wykonana pryszniców typu walk-in możemy wykorzystać wszelkie narożniki lub wnęki. Zastosowanie szklanych ścian bocznych lub drzwi sprawi, że pomieszczenia, w których zostaną zamontowane, będą sprawiały wrażenie bardziej przestrzennych. Dodatkowo możemy mieć kontrolę nie tylko nad wielkością kabiny ale również jej kształtem.

Wymagania kabiny bez brodzika

Podstowowym elementem podczas przygotowywania łazienki jest wyprofilowanie podłogi ze spadkiem 2%. Jeżeli chcemy, aby prysznic znajdował się na tym samym poziomie co reszta podłogi w pomieszczeniu musimy pamiętać, aby zostawić 11-15 cm przestrzeni w grubości stropu, na niezbędne elementy połączeniowe. W starym budownictwie należy dodatkowo upewnić się czy instalacja hydrauliczna jest w pełni drożna oraz czy jest w dobrym stanie w całym pionie.

BLU salony łazienek: IÖ Eno – minimalizm i wygoda 4

Prawidłowe odprowadzanie wody

Decydując się na kabinę walk-in pozbawioną brodzika należy zwrócić uwagę na dobranie odpowiedniego odpływu liniowego. Istotną kwestią jest jego rozmiar – musi zmieścić się w przeznaczonej na strefę prysznicową przestrzeni. Odpływy możemy podzielić na:

  • punktowe – montowane zazwyczaj w centralnej części kabiny prysznicowe, dzięki czemu woda spływa do niego ze wszystkich stron,
  • liniowe – montowany przy jednej ze ścianek,
  • ścienne, narożne

Wybierając odwodnienie (odpływ liniowy) warto wybrać produkt, który jest kompletnym zestawem. Najlepiej aby producent oferował wybór maskownicy – do zabudowy lub ozdobną, w zależności od efektu estetycznego, jaki chcemy uzyskać.

BLU salony łazienek: IÖ Eno – minimalizm i wygoda 5

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Nieszczelna konstrukcja prysznica umieszczonego w stropie może wyrządzić wiele szkód. Zalanie łazienki nie jest niczym przyjemnym i często wiąże się gruntownym remontem. Aby uniknąć „powodzi” warto odpowiednio uszczelnić prysznic stosując hydroizolację. Podłogę w całej łazience należy wyłożyć tzw. Płynną folią, a wszystkie krawędzie w tym krawędzie prysznica najlepiej okleić specjalną taśmą uszczelniającą.

Ścianki prysznicowe IÖ są dostępne w sieci salonów łazienek BLU. Kontakt z wybranym salonem, lista wraz z danymi kontaktowymi dostępna tutaj: www.blu.com.pl/kontakt

Kabiny dostępne w największej sieci łazienek w Polsce – BLU: https://www.blu.com.pl/salony

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button