Lampy do gabinetu w domu – nowoczesne i eleganckie

Oczywiście ustawienie biurka i krzesła w biurze jest ważne, ale pamiętajmy o tym, że równie ważny jest dobór odpowiedniego oświetlenia do Twojego domowego biura. Oświetlenie gabinetu w domu może mieć ogromny wpływ na nasz nastrój, efektywność, a także stan naszego wzorku. Zbyt mocne lampy mogą powodować męczenie naszego wzroku czy wyzwalać migreny, natomiast przy zbyt słabym oświetleniu będziemy znacznie szybciej się przemęczać. Zbyt słabe oświetlenie gabinetu może być także po prostu przygnębiające. Właśnie najwyższy czas, aby rozjaśnić Twoje domowe biuro, wykorzystując do tego nowoczesne i energooszczędne lampy LED.

Lampy do biura domowego

Lampa do gabinetu w domu powinna być elegancka, ale również na tyle funkcjonalna, aby odpowiednio jasno oświetlić miejsce naszej pracy. Lampy do biura domowego możemy podzielić na te służące jako główne źródło światła i te dodatkowe, punktowe w postaci lamp biurkowych czy stołowych. W domowym gabinecie podobnie jak w innych pomieszczeniach powinniśmy zadbać o kilka źródeł światła, równomiernie rozmieszczonych po całym wnętrzu. Oprócz lampki biurkowej czy eleganckiej lampy stołowej, czy podłogowej powinniśmy pamiętać również o funkcjonalnym oświetleniu sufitowym. W standardowych biurach najczęściej stosowane są lampy o neutralnej barwie światła 4000K i podobnie jest w przypadku domowych gabinetów. Neutralna barwa światła jest pośrednia między ciepłą a zimną i najlepiej sprawdza się do pracy przy dokumentach, czy komputerze.

Lampy sufitowe do gabinetu

Oświetlenie gabinetu w domu – jakie lampy wybrać?

Dziś coraz szybciej rozwijająca się technologia LED sprawiła, że lampy do biura domowego będziemy mogli wybierać wśród wielu opraw oświetleniowych od tych kwadratowych montowanych bezpośrednio do sufitu czy liniowe, które zawiesimy na linkach montażowych. Obecnie wyjątkowo popularnym rozwiązaniem jest lampa liniowa wisząca, która bardzo często wykorzystywana jest bezpośrednio nad miejscem naszej pracy. Wiszące lampy liniowe najczęściej stanowią dodatkowe źródło światła nad biurkiem i służą do bezpośredniego doświetlenia miejsca naszej pracy. Dziś biurka są coraz większe i służą nam do różnego rodzaju prac. Jedna lampa biurkowa bardzo często w przypadku większych blatów jest zbyt słaba do ich równomiernego doświetlenia. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest właśnie liniowa lampa wisząca, która ze względu na swoją konstrukcję i długość, bez problemu pozwoli nam odpowiednio doświetlić całe nasze biurko, a także miejsce naszej pracy.

Lampy do gabinetu w domu

Lampy sufitowe do gabinetu

Oświetlenie liniowe sufitowe w domowym biurze jest równie ważne jak to, które służy do doświetlenia samego biurka. Jasność światła bezpośrednio w miejscu naszej pracy oczywiście powinna być o wiele wyższa niż w przypadku oświetlenia ogólnego, ale całe pomieszczenie również powinno być odpowiednio jasno doświetlone. Lampy sufitowe do gabinetu to dziś głównie panele LED wiszące lub nawierzchniowe, czy inne lampy montowane na środku sufitu, stanowiące główne źródło światła.

Oświetlenie gabinetu w domu

Z naszego doświadczenia możemy stwierdzić, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż w przypadku jednej lampy jest zastosowanie większej ilość opraw o mniejszej mocy, które równomiernie rozmieścimy po całym suficie. Pozytywnie wpływa to na równomierność oświetlenia pomieszczenia, co sprawia, że jest ono naturalnie jaśniejsze i bardziej przejrzyste. Nastrój panujący w domowym biurze, jest równie ważny, jak wygodny fotel, w którym pracujemy, więc warto również o niego odpowiednio zadbać. Jako taka oprawa świetnie poradzi sobie lampa liniowa podtynkowa, która dziś dostępna jest w różnych długościach, kolorach, czy mocach. Możemy wśród nich wybierać od pojedynczych wpuszczanych opraw, po długie lampy o długości aż 150 cm. Oczywiście lampy wpuszczane wymagają montażu we wcześniej przygotowanym otworze montażowym, więc są one dedykowane do sufitów podwieszanych typu karton gips.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button