Garnki na indukcje – co musisz wiedzieć przed zakupem?

Płyty indukcyjne to coraz bardziej popularne wyposażenie domowych gospodarstw. Mimo początkowo błędnych przekonań o tym, że są droższe w użytkowaniu niż klasyczne kuchenki, z powodzeniem je zastępują. To o wiele bezpieczniejszy i wygodniejszy wariant, który dodatkowo jest bardzo łatwy w czyszczeniu w przeciwieństwie do kuchenek gazowo-elektrycznych. Jednak przed zakupem, warto  również pamiętać o tym, że musimy posiadać również garnki na indukcję.

Oznaczenia na garnkach indukcyjnych

Bez naczyń, które umożliwią nam przyrządzanie potraw na kuchenkach indukcyjnych, nic nie zdziałamy. Musimy więc wyposażyć się w garnki na indukcję. Jak je rozpoznać? Wszystkie garnki tego typu posiadają piktogram, który umieszczony jest zazwyczaj na spodzie naczynia i opakowaniu. Symbolem, który informuje o tym, że dane naczynie możemy wykorzystać do użytku na kuchence indukcyjnej są zwojnice.

Przed wyborem odpowiednich garczków, warto więc zwrócić uwagę na ten aspekt. Garnki przeznaczone na kuchenki indukcyjne posiadają magnes, który przyciąga te 2 przedmioty. Do wyrobu garnków indykacyjnych wykorzystuje się metale ferromagnetyczne. Wysokiej jakości garnki na indukcję znajdziemy na stronie europ24.pl.

Garnki na indukcję – na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru odpowiednich garnków na indukcję warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Poniżej ich lista, wraz z krótkim wyjaśnieniem.

Średnica garnka – jest to podstawowy element, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Musimy dobrać wielkość garnka do pola kuchenki indukcyjnej. Garczek nie może jej przekraczać, w przeciwnym razie mogą występować problemu z działaniem kuchenki. Wszystkie naczynia, które posiadają dna o średnicy równej lub mniejszej będą pasowały. Dojdzie do sytuacji styku z całym polem grzewczym, dzięki czemu podgrzewanie będzie najskuteczniejsze.

Grubość dna – cienkie garnki mogą z czasem ulegać odkształceniom, co może utrudnić gotowanie. W takiej sytuacji może również dojść do wydawania nieprzyjemnych dźwięków przez płytę indukcyjną. Dobre garnki na indukcję posiadają przynajmniej 3 warstwy oraz od 5 do 10 mm grubości, co zapewnia bezproblemowe i długie użytkowanie.

Rączki i uchwyty – ważnym aspektem są rączki, które podczas gotowania lubią się nagrzewać. Warto wybrać więc takie garczki indukcyjne, które posiadają rączki stworzone z nienagrzewającego się tworzywa. Występują również garczki z odpinanymi rączkami.

Przed dokonaniem zakupu, warto również sprawdzić czy dane garnek do kuchenki indukcyjnej, będzie nadawał się do mycia w zmywarce.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button