Szkło hartowane do kuchni – dodatek modny i praktyczny

Choć w polskich kuchniach od wielu lat niepodzielnie rządzą płytki ceramiczne, na rynku pojawiają się kolejne alternatywy względem tego rozwiązania. Jednym z coraz częściej wybieranych produktów jest nowoczesne szkło hartowane do kuchni, które zupełnie odmieni jej wygląd. Jak sprawić, aby Twoja kuchnia zyskała zupełnie nowy, elegancki sznyt?

Jakie korzyści zapewnia szkło hartowane do kuchni?

Każdy zapalony kucharz potwierdzi, że warunki panujące w kuchni nie sprzyjają utrzymaniu porządku. Gotowanie wiąże się z wysoką wilgotnością powietrza, w której nietrudno o powstanie pleśni i grzybów, osiadających m.in. w fugach. Szkło hartowane do kuchni eliminuje ten problem. Materiał ten zabezpiecza ściany przed wilgocią i jest odporny na negatywny wpływ pary wodnej.

Jeśli jesteś osobą, która lubi gotować, z pewnością wiesz jak bardzo uciążliwe potrafią być kuchenne porządki: pryskające garnki i patelnie to jeden z największych wrogów czystej kuchni. Szkło hartowane do kuchni może Ci pomóc również w tym zakresie. Jedyne co musisz zrobić, to przetrzeć je wilgotną ścierką. Warto podkreślić, że wysokiej jakości szkło jest odporne na wysoką eksploatację i zabrudzenia, nie tracąc nic ze swojego wyglądu nawet przez długi czas użytkowania.

szkło hartowane w kuchni Prolinea
szkło hartowane w kuchni Prolinea

Dlaczego należy wybrać szkło hartowane? Kuchnia musi być bezpieczna

Aby szkło hartowane do kuchni stanowi bezpieczny i trwały element kuchennej aranżacji, warto postawić na produkt, którego jakość jest poparta stosownymi normami. Wśród najważniejszych norm, które powinno spełniać kuchenne szkło hartowane, warto wyróżnić te z kategorii Szkło w budownictwie:

  • PN-EN ISO 12543 (Szkło warstwowe i bezpieczne szkło warstwowe),
  • PN-EN ISO 12600 (Badanie wahadłem – Udarowa metoda badania i klasyfikacja szkła płaskiego),
  • PN-EN ISO 14449 (Ocena zgodności wyrobu z normą).

Zgodność z powyższymi normami świadczy o odporności szkła na najczęściej spotykane szkodliwe czynniki, takie jak wysoka temperatura, wilgoć czy uderzenia. Warto również upewnić się, że zamówione szkło hartowane do kuchni zapewni Ci bezpieczeństwo w (mało prawdopodobnym) przypadku stłuczenia.

Dlaczego warto postawić na bezpieczne szkło hartowane? Kuchnia jest miejscem, w którym łatwo o wypadek przy pracy. Jeśli szkło zostanie uderzone z dużą siłą bądź napręży się, tafla rozpadnie się na małe, nieostre kawałki. Zastosowanie takiego rozwiązania jest konieczne zwłaszcza dla domu z małymi dziećmi i zwierzętami, znacznie obniżając ryzyko nieszczęśliwego wypadku.

Szkło hartowane do kuchni – wzory, jakich szukałeś

Zastanawiasz się jak spersonalizować swoje szkło hartowane do kuchni? Wzory, dostosowane do zaplanowanej aranżacji, mogą być najlepszym rozwiązaniem. Jedną z firm, oferujących spersonalizowane szkło hartowane, jest Prolinea. Motyw graficzny jest umieszczany pomiędzy dwoma warstwami szkła, a jego ostateczna forma jest ustalana bezpośrednio z klientem.

Postaw na nowoczesną stylistykę i zainwestuj w unikatowe szkło hartowane do kuchni. Wzory szkła są niemal nieograniczone – standardowe motywy czy rodzinne zdjęcie to tylko dwie z dostępnych opcji. Już dziś skontaktuj się z firmą Prolinea i przekonaj się, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na szkło hartowane bez nadruku lub z unikatowym obrazkiem.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button